کد خبر: 9850| تاریخ انتشار: سـه شنبه ، ۲۴ دی سال ۱۳۹۸ | ساعت ۱۰:۱۹:۰ | تعداد بازدید: ۲۶۷۵

معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده در اختتامیه جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‌ای مبین، ضمن تمجید از تولیدات این جشنواره بیان کرد: امروزه لازم است که فرهنگ قرآنی با رویکرد جذاب در اختیار نسل جوان قرار گیرد که بیشترین جذب را داشته باشد و این جشنواره نیز توانسته در این مسیر گام بردارد.
دکتر معصومه ابتکار معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده در مراسم اختتامیه‌ی نخستین جشنواره‌ی فیلم ۱۱۴ ثانیه‌ای مبین که عصر امروز (۲۳ دی‌ماه) به همت سازمان قرآنی دانشگاهیان جهاددانشگاهی در محل خانه‌ی هنرمندان ایران برگزار شد، بیان کرد: رویکرد انقلاب اسلامی و جهت‌گیری و آرمان‌هایش، همگی آرمان‌های قرآنی بوده و همواره سعی بر آن بوده است که در جهت تحقق آرمان‌های قرآنی گام برداشته شود. شخصیت‌های درخشانی مانند سرلشگر شهید سلیمانی نیز از جمله افرادی هستند که فرهنگ قرآنی در رفتار، زندگی و عمل آنها متجلی شده بود و برای همین هم بود که حرکت‌آفرین شدند و جامعه ما را به حرکت درآوردند و رستاخیزی اتفاق افتاد که همه مردم در داخل و خارج از کشور شگفت‌زده شدند.
وی تصریح کرد: البته که مسئله عمل به قرآن به همین‌جا ختم نمی‌شود و حوادث اتفاق افتاده در کرمان و همچنین سقوط هواپیمای اوکراینی نشان داد که ما در مساله عمل به قرآن باید دقت‌های بیشتری داشته باشیم؛ به ویژه زمانی که حکمرانی در اختیار ما است، باید تلاش شود که این حکمرانی با استفاده از ارزش‌های معنوی و قرآنی شکل بگیرد.
دکتر ابتکار در ادامه افزود: برخی از مردم داغدار هستند و برخی دیگر نگرانی‌هایی دارند و برخی هم معترض هستند که البته اعتراض نیز مسئله و حقی است که از قرآن کریم سرچشمه می‌گیرد و قرآن برای مردم قائل شده است. همچنین حق اعتراض از جمله حقوقی است که انقلاب برای مردم به ارمغان آورد و مردم را به سمت و سوی حق‌طلبی و مطالبه‌گری سوق داد تا از این طریق حقایق روشن شود.
معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده بیان کرد: البته دستگاه‌های مسئول در این زمینه گام‌هایی برداشته‌اند که مؤثر بوده و تشکیل کارگروه‌هایی برای رسیدگی به اعتراضات گواه این موضوع است و نشان می‌دهد که این مسائل پیگیری می‌شود. اما امیدوارم اقداماتی که در این زمینه صورت می‌گیرد، در نهایت بتواند منجر به جلب رضایت عمومی مردم شود.
وی در ادامه افزود: در این بررسی‌ها مهم این است که اگر اشتباهی صورت گرفته، بر مبنای آنچه قرآن به ما آموزش می‌دهد، عمل کنیم. البته این مسئله بزرگ‌ترین چالش نسل انقلاب و جمهوری اسلامی است. در حقیقت کارآمدی و میزان پایبندی به قرآن در عمل اهمیت دارد و باید روشن کنیم که چقدر می‌توانیم معنویت و آموزه‌های اخلاقی و قرآنی را به صورت عملی در جامعه پیاده کنیم.
 
 محدود کردن هنرمندانه‌ی تولیدات در ۱۱۴ ثانیه
دکتر ابتکار با اشاره به جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‌ای مبین تصریح کرد: این کار، اقدام ارزشمندی محسوب می‌شود و یکی از نکات قابل توجه در این اقدام، محدود کردن تولیدات در ۱۱۴ ثانیه است، چراکه امروزه ما با پیام‌رسان‌های اینترنتی و فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی سر و کار داریم و در این فضاها نیز پیام‌های کوتاه‌تر، تأثیرگذاری بیشتری دارند و اقتضای این فضاها نیز همین تولیدات کوتاه است. بنابراین باید بکوشیم تا در حداقل زمان، بیشترین تأثیرگذاری را داشته باشیم.
معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده بیان کرد: یکی دیگر از اقدامات مؤثر این جشنواره نیز سرفصل‌هایی بود که بدان پرداخته شده بود و از جمله بهترین موضوعات برای تولید محتوا موضوع تربیت فرزند بود و بسیار خوشحال هستم که در این زمینه با جهاددانشگاهی نیز در اشتغال برای زنان سرپرست خانوار و... همکاری‌هایی داشته و داریم و امیدوارم که بتوانیم این همکاری‌ها را که با خبرگزاری ایکنا و مجموعه‌ی مبین بوده است، بیش از قبل توسعه دهیم.
وی در پایان اضافه کرد: تلاش ما بر این است که در حوزه زن و خانواده، به موضوعات مهم اجتماعی بپردازیم و بتوانیم فرهنگ قرآن را به زبان امروز و با رویکرد جذاب که بتواند مورد توجه نسل جوان قرار گیرد، عرضه کنیم تا از این طریق مردم بتوانند کارکردهای قرآن را در زندگی خود لمس کنند. این جشنواره نیز در همین راستا اقدام کرده و باید تلاش مسئولان آن را یک تلاش ارزشمند معرفی کرد. البته که ما نیز همواره حامی این طرح‌ها و جشنواره‌ها بوده‌ایم و سعی می‌کنیم که در سال‌های آینده نیز از این اقدامات بیش از پیش حمایت کنیم.

منبع:روابط عمومی جهاددانشگاهی

لطفا کد زیر را وارد نمایید

اخبار مرتبط

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان طالقانی، شماره 436

کدپستی: 1591814313
(+9821) 66976601 - 7