کد خبر: 4949| تاریخ انتشار: پنـج شنبه ، ۱۰ مرداد سال ۱۳۹۸ | ساعت ۲۳:۶:۰ | تعداد بازدید: ۴۵۸۸

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در واکنش به تحریم محمدجواد ظریف توسط دولت آمریکا نوشت: با تحریم جواد ظریف که سخنگو و مذاکره کننده موفق مردم ایران است، نمی توانید صدای حق طلبی و صلح جویی مردم ایران را خاموش کنید.
«معصومه ابتکار»، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، با انتشار پیامی در شبکه ها مجازی اقدام آمریکا در تحریم وزیر خارجه ایران را تلاشی برای خاموش کردن صدا حق طلبی و صلح جویی ایران دانست.
وی در حساب توئیتر خود نوشت: با تحریم جواد ظریف که سخنگو و مذاکره کننده موفق مردم ایران است، نمی توانید صدای حق طلبی و صلح جویی مردم ایران را خاموش کنید.
لازم به ذکر است وزارت خزانه داری آمریکا که به اتاق جنگ اقتصادی این کشور علیه مردم ایران تبدیل شده، روز گذشته وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران را در فهرست تحریمی خود قرار داد.
ظریف پیشتر سوم تیر که احتمال تحریم او را مطرح کرده بودند، در مصاحبه با روزنامه نیویورک‌تایمز گفته بود: «هر کس که من را می‌شناسد می‌داند که من یا خانواده‌ام ملکی در خارج از ایران نداریم. من شخصاً حتی حساب بانکی هم در خارج از ایران ندارم. ایران کل زندگی و تنها تعهد من است. بنابراین، من هیچ مشکل شخصی با تحریم‌های احتمالی ندارم.»
وزیر خارجه ایران افزود: «تنها تأثیر و احتمالاً تنها هدفِ قرار دادن من در فهرست تحریم، محدود کردن توانایی من برای برقراری ارتباط است و شک دارم که این کمکی به کسی بکند. مطمئناً این کار، احتمال تصمیم‌گیری از روی آگاهی در واشنگتن را محدود خواهد کرد.»
در اطلاعیه روز چهارشنبه دفتر کنترل دارایی های خارجی خزانه داری آمریکا، دلیل تحریم محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تبعیت مستقیم یا غیر مستقیم از رهبر معظم انقلاب اسلامی اعلام شده است.
منبع: ایرنا

 

اخبار مرتبط

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان فلسطین شمالی، شماره 309

کدپستی: ۱۴۱۶۹۳۳۷۹۵
(+9821) 66468271 - 5