کد خبر: 4419| تاریخ انتشار: چهارشنبه ، ۲۹ خرداد سال ۱۳۹۸ | ساعت ۱۴:۵:۰ | تعداد بازدید: ۳۴۲۸

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در سفر به بوشهر عنوان کرد: امیدواریم استان بوشهر به عنوان اولین استانی که لایحه استانی نقشه جامع علمی کشور در آن به اجرا درمی آید الگویی برای سایر استان‌های کشور باشد.
دکتر سعیدرضا عاملی هدف از سفر به بوشهر را آشنایی با این استان از حیث ظرفیت‌های علمی و فناوری و ارتباط با شورای فرهنگ عمومی دانست و گفت: هر چه استان به لحاظ بنیه علمی، ارزش‌های فرهنگی و توسعه استانی قدرتمندتر باشد، در رشد و شکوفایی و توسعه می‌تواند در دنیا تاثیرگذارتر باشد.
وی در نشست با نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه نقشه جامع علمی کشور با ۲۴۰ برنامه اقدام دارد، اظهار کرد: برش‌های استانی از این سند که با همکاری دانشگاه‌ها و مراکز علمی و فرهنگی استان تهیه شده، مورد توجه قرار گرفته است.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: نسخه بیست و سوم این سند نهایی شده و هدف آن این است که با یک برنامه یکپارچه و پرهیز از پراکنده‌سازی با نگاه به اولویت‌ها و ظرفیت‌های استانی حوزه علم و فناوری را دنبال کند.
دکتر عاملی تاکید کرد: اجرای این سند در تحقق شهر هوشمند با توجه به قابلیت‌هایی که فناوری‌های جدید به وجود آورده‌اند، فضایی را برای استان و شهر به منظور تسهیل ارتباطات اداری، تراکنش‌های مالی، مدیریت صنعت و… ایجاد می‌کند.
وی یادآور شد: محصول این فضا یک شهر آرام با خدمات آسان و قابل مدیریت از حیث ظرفیت‌ها و خدمات صنعتی است.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان کرد: امیدواریم استان بوشهر به عنوان اولین استانی که لایحه استانی نقشه جامع علمی کشور در آن به اجرا درمی‌آید، الگویی برای سایر استان‌های کشور باشد.
دکتر عاملی عنوان کرد: بر اساس مشخصاتی چون فناوری، تواضع، عدالت حسینی، انصاف، عدالت اجتماعی، امنیت برای همه اقشار جامعه و اقلیت‌ها و… یک مدل مطلوب طراحی شده و بر محور آن پیش می‌رویم. همچنین یک ظرفیت مهم که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده و تاکید زیادی بر آن داشته‌اند، حوزه علم و فرهنگ است و صیانت از آن بسیار اهمیت دارد.
وی با تاکید بر ارتباط فرهنگ‌ها گفت: باید حتماً به چالش‌ها و ظرفیت‌ها توجه شود و در کنار آن نقطه مطلوب را دید تا دچار روزمرگی نشویم.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: سند نقشه جامع علمی کشور، یک سند مرجع برای توسعه علم و فناوری است که وقتی به سمت توسعه استانی و شهرستانی کشیده شود، می‌تواند ظرفیت توسعه استانی و ملی را فراهم کند.
دکتر عاملی افزود: باید در حوزه فرهنگ همّت بیشتری شود، زیرا الگوهای علمی و فرهنگی هر چقدر قوی‌تر باشد، بیشتر از مهاجرت‌های فکری جلوگیری می‌شود.
منبع: ایسنا

 

اخبار مرتبط

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان فلسطین شمالی، شماره 309

کدپستی: ۱۴۱۶۹۳۳۷۹۵
(+9821) 66468271 - 5