کد خبر: 7041| تاریخ انتشار: شــنـبـه ، ۱۸ آبان سال ۱۳۹۸ | ساعت ۱۰:۴۰:۰ | تعداد بازدید: ۱۰۹۶

مدیرحوزه های علمیه ابراز امیدواری کرد با پیگیری و تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری و مراجع تقلید بتوانیم در گام دوم انقلاب، حوزه علمیه‌ تراز تمدن اسلامی داشته باشیم.
 آیت الله علیرضا اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه عصر امروز با حضور در جلسه شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، ضمن ارائه گزارشی از عملکرد مدیریت حوزه‌های علمیه به سؤالات رییس و اعضای جامعه مدرسین پاسخ داد.
در این جلسه که به ریاست آیت‌الله یزدی برگزار شد، ابتدا آیت الله اعرافی، گزارشی از اهم طرح‌ها و اقدامات مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه ارائه کرد.
مدیر حوزه‌های علمیه سراسر با تشریح اصلاحات و تغییرات اعمال‌شده در روند اجرایی و مدیریتی حوزه‌های علمیه سراسر کشور در دوره مدیریت جدید، مسیر پیش رو را روشن و در حال پیشرفت معرفی کرد.
آیت الله اعرافی با تأکید بر ضرورت احیای رقبات و موقوفات حوزه ابراز کرد: دست‌کم هشت چالش اساسی پیش روی حوزه شناسایی شده که بیان آن‌ها در زمان محدود این جلسه مقدور نیست و لازم است چندین جلسه برای بحث و بررسی آن‌ها اختصاص یابد بنابراین درخواست می‌شود جلسه دیگری به این امر اختصاص داده شود تا در خدمت اعضای محترم جامعه مدرسین باشیم.
آیت الله اعرافی در پایان ابراز امیدواری کرد با پیگیری و تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید بتوانیم در گام دوم انقلاب حوزه علمیه‌ تراز تمدن اسلامی داشته باشیم.
پس از ارائه گزارش آیت الله اعرافی، رییس و اعضای محترم جامعه مدرسین از اهتمام و کوشش جهادی مدیر حوزه‌های علمیه تقدیر و تشکر کردند.
در پایان جلسه نیز مقرر شد طبق درخواست مدیر محترم حوزه‌های علمیه، ارائه گزارش عملکرد مدیریت حوزه در جلسات آتی شورای عالی جامعه مدرسین ادامه یابد.
لازم به ذکر است در حاشیه این جلسه نمایشگاهی از مهم‌ترین طرح‌ها و برنامه‌های مرکز مدیریت در دوره‌ی مدیریت جدید برگزار شد و اعضای جامه مدرسین از آن بازدید کردند.

منبع:خبرگزاری حوزه

 

اخبار مرتبط

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان فلسطین شمالی، شماره 309

کدپستی: ۱۴۱۶۹۳۳۷۹۵
(+9821) 66468271 - 5