کد خبر: 14884| تاریخ انتشار: چهارشنبه ، ۲۳ مهر سال ۱۳۹۹ | ساعت ۸:۹:۰ | تعداد بازدید: ۱۹۹

دکتر سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی سلامتی را امری خواند که به لحاظ شرعی و عقلی باید همگان به آن اهتمام داشته باشند و گفت: حفظ سلامتی جزو مهمترین اقدامات زندگی انسان بوده و هر امری که متعارض با سلامت انسان است باید برطرف شود.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی طی گفتگویی با رسانه خبر فوری افزود: انسان در ترجیحات زندگی خود گاهی بین دو امر قرار می گیرد که یک امر موجب تامین سلامت اوست و امر دیگر موجب به مخاطره انداختن سلامتی مثل سفر کردن در شرایط کرونا است که با مخاطره سلامتی همراه است و طبیعتا باید در این مورد امری را انتخاب کند که لطمه به سلامتی انسان نزند.
استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران تصریح کرد: الان هم رعایت مجموعه پروتکل هایی که ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام می کند که یکی از مهمترین آن پرهیز از سفرهای غیر ضروری است یک واجب عقلی و شرعی است که انسان باید به آن عمل کند.
دکتر عاملی اضافه کرد: به نظر می رسد که فرهنگ سلامت یک شاخص برای اقتدار ملی است و در مقایسه های بین المللی اینکه ملت ها در مواجهه با کرونا از یک فرهنگ سلامت قوی تری برخوردار باشند و رعایت بهتری نسبت به اصول بهداشتی و سلامتی که موجب پیشگیری از ابتلا به بیماری می شود را دارا باشند، از شاخص پیشرفتگی، توانمندی و فرهنگ والای قدرتمند تری برخوردارند.
دکتر عاملی با بیان اینکه امروز اعتبار و اقتدار ملی ملت های جهان به نوع مواجهه با این بلای فراگیر بستگی دارد، گفت: کرونا هم خصیصه فراگیری، هم خصیصه سرایت بخشی و هم خصیصه مخاطره انگیزی در سطح مرگ دارد که وقتی با این سه خصلت به کرونا نگاه می کنیم لازم است که نهایت دقت را در روابط اجتماعی خود داشته باشیم.
وی تصریح کرد: قطعا این شرایط برای مردمی که اهل نشاط و گذران اوقات فراغت با سفر و سیاحت هستند سخت است اما امروز ملت ها با توجه به مخاطرات ویروس کرونا به سفرهای غیر ضروری نمی روند و طبعا فرمایشات رهبر معظم انقلاب نیز به عنوان ولی فقیه جامع الشرایط یک امر مولوی تلقی شده و همگان باید از آن تبعیت کنند.

 

اخبار مرتبط

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان فلسطین شمالی، شماره 309

کدپستی: ۱۴۱۶۹۳۳۷۹۵
(+9821) 66468271 - 5