کد خبر: 13691| تاریخ انتشار: چهارشنبه ، ۴ تیر سال ۱۳۹۹ | ساعت ۷:۴۳:۰ | تعداد بازدید: ۱۰۷۷

دکتر سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی طی پیامی به مقام والای شهدای انقلاب اسلامی به ویژه شهید با عظمت نسیم افغانی ادای احترام کرد و این شهید را یکی از نشانه های پیوند عمیق فرهنگی مردم ایران و افغانستان خواند.

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی متن این پیام به شرح ذیل است:

بسم ربّ الشهداء و الصدیقین

در روزهای اخیر خبر بازگشت ۱۹۲ پیکر پاک شهدای تازه تفحص شده منتشر شد که در میان آنها شهید نسیم افغانی  شهید با عظمت افغانستانی توجه همگان را به خود جلب کرد.
این شهید والامقام که از خانواده مجاهد افغانستانی است و تمام اعضای خانواده ایشان در جنگ با شوروی به شهادت رسیده اند با اعتقاد و باور عمیق به انقلاب اسلامی ایران و امام راحل (ره) و رهبر حکیم انقلاب راهی جبهه های حق علیه باطل شد و در کنار برادران ایرانی خود به فیض شهادت نائل شد.
بنا بر گفته هم رزمان شهید نسیم افغانی، رفتار خوب این شهید، تدین و سخت کوشی ایشان موجب شده بود تا در میان رزمندگان محبوبیت بالایی را کسب کند و خدا نیز این رزمنده عزیز و مومن را به یاران شهیدش ملحق کرد.
شجاعت و ایثار از دیگر ویژگی های تعریف شده برای شهید نسیم افغانی است که ایشان جان خود را نیز در راه ایثار برای بازگرداندن پیکر یکی از شهدای هم رزم خود تقدیم اسلام و انقلاب کرد.
شهید نسیم افغانی یکی از شهدای والامقام افغانستانی است که با تاثیر از امام خمینی(ره) و رهبر اندیشه پرور مقاومت اسلامی حضرت آیه الله خامنه ای در کنار رزمندگان ایرانی در جبهه های حق علیه باطل حضور یافت و این خود یکی از نشانه های پیوند عمیق الهی و فرهنگی مردم ایران و افغانستان است.
در سال های اخیر نیز جمع زیادی از مجاهدان افغانستانی در کنار برادران ایرانی خود در دفاع از حریم حرم اهل بیت (س) به مبارزه با جریان های تکفیری پرداختند و به فیض عظیم شهادت نایل شدند.
این اتحاد و پیوند عمیق دینی و فرهنگی میان مردم ایران و افغانستان ریشه های تاریخی دارد و کشورهای سلطه گر همواره رویای تخریب این پیوند را در سر می پرورانند و امروز در حالیکه جریان های نفاق و وابسته غربی با پخش اخبار تفرقه انگیز به دنبال خدشه دار کردن این برادری و ایجاد فاصله بین مردم ایران و افغانستان بودند بازگشت پیکر شهید نسیم افغانی روح تازه ای به پیوند برادری میان مردم مسلمان ایران و افغانستان دمید و قطعا مردم قدرشناس ایران نیز برای تشییع پیکر این شهید که مظهر اتحاد و همدلی ملت های ایران و افغانستان است سنگ تمام خواهند گذاشت.
باید بدانیم راه و اندیشه مقاومت مرز جغرافیایی ندارد و یک امر الهی و انسانی است که همه آزادگان جهان عضو این نهضت الهی محسوب می شوند. جایگاه ملت شریف افغانستان و مجاهدان اندیشمند، صبور و توانمند این مرز و بوم که به نوعی جامعه نادیده تلقی می شوند، جایگاه برجسته و صدا و قامت بلندی است که به مرور زمان طنین بیشتری خواهد داشت.
درود و صلوات خداوند بر همه رزمندگان بزرگ و الهی، درود خدا بر سردار سلیمانی و درود خد بر شهید بلند قامت نسیم افغانی و دیگر شهدای والا مقام انقلاب اسلامی که با بذل جان های عزیزشان و با تاسی از سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) راه احیا اسلام را زنده نگه داشته و به آن عظمت بخشیدند و با تعظیم و ادای احترام به مقام والای ایشان از خداوند متعال مسئلت دارم که راه این شهدای پاک و مقدس را فراموش نکرده و در فردای قیامت شرمنده شان نباشیم.

سعید رضا عاملی
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی

 

 

اخبار مرتبط

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان فلسطین شمالی، شماره 309

کدپستی: ۱۴۱۶۹۳۳۷۹۵
(+9821) 66468271 - 5