کد خبر: 6790| تاریخ انتشار: سـه شنبه ، ۲۳ مهر سال ۱۳۹۸ | ساعت ۸:۵۲:۰ | تعداد بازدید: ۳۷۱۸

معاون پرورشی و فرهنگی در گردهمایی تخصصی روسای ادارات، کارشناس مسئولان و کارشناسان فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی ادارات کل آموزش‌وپرورش سراسر کشور ترویج گفتمان انقلاب اسلامی در میان دانش آموزان را اصلی‌ترین مأموریت حوزه فرهنگی هنری دانست.
علیرضا کاظمی در گردهمایی تخصصی روسای ادارات، کارشناس مسئولان و کارشناسان فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی ادارات کل آموزش‌وپرورش سراسرکشور در اردوگاه فرهنگی تربیتی مازندران در مشهد مقدس، اظهار کرد: حوزه فرهنگی هنری، فلسفه تشکیل معاونت پرورشی و فرهنگی است و هم ازلحاظ نقش و عملکرد و هم ازلحاظ حجم فعالیت‌ها قلب این معاونت محسوب می‌شود.
وی افزود: در حال حاضر از مشکلات اساسی جامعه امروزی بروز انواع آسیب‌های اجتماعی است و راهبرد و راه‌حل اساسی آن احیاء فعالیت‌های فرهنگی هنری است.
کاظمی تصریح کرد: با استفاده از مسائل هنری، فرهنگی و تربیتی در حوزه قرآن، عترت و نماز می‌توان آموزه‌های دینی را جذاب‌تر و زیباتر به دانش‌آموزان بیاموزیم.
معاون پرورشی و فرهنگی اظهار کرد: مهم‌ترین و اصلی‌ترین مأموریت حوزه فرهنگی هنری، پرچم‌داری و ترویج گفتمان انقلاب اسلامی در میان دانش‌آموزان است و توسعه و ترویج ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی و تربیت سیاسی و اجتماعی دانش‌آموزان نباید فراموش نشود.
وی تأکید کرد: بر طبق سند تحول بنیادین استراتژی نظام تعلیم و تربیت برای دستیابی به حیات طیبه، تعلیم و تربیت تمام ساحتی است که در مرکز آن ساحت زیباشناختی و هنری قرار دارد که هم خودش به‌عنوان یک ساحت تربیتی هدف است و هم ابزاری در جهت تحقق سایر ساحت‌های تربیتی محسوب می‌شود.
کاظمی خاطرنشان کرد: امروز برنامه‌های حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی کاملاً موقعیت محور است و به ارتقاء توانمندی دانش ‌آموزان کمک می‌کند و این حوزه تنها جایی است که در جهت تربیت واقعی دانش‌آموزان تلاش می‌کند و در کنار آن ارتقاء مهارت‌های روانی، اجتماعی و فردی دانش‌آموزان و نیز شناسایی، کشف، هدایت و شکوفایی استعدادهای دانش آموزان از تکالیف مهم این حوزه محسوب می‌شود.
معاون پرورشی و فرهنگی در ادامه مدرسه محوری، مشارکت‌پذیری، فراگیری و ایجاد فضای شاد و بانشاط تربیتی توأم با روحیه امید با تمرکز بر فضای مجازی و پرچم‌داری گفتمان انقلاب اسلامی را محور اصلی فعالیت‌های حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی دانست.
 
وی توسعه و ترویج فرهنگ قرآن، عترت و نماز، توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، توسعه و ترویج اندیشه‌های امام راحل، توسعه و ترویج فرهنگ حجاب و عفاف و همچنین ترویج حمایت از کالای ایرانی جهت تحقق شعار رونق تولید را از دیگر برنامه‌های مهمی دانست که حتماً باید نسبت به آن اهتمام داشت.
کاظمی در پایان توجه ویژه به برنامه‌های پرورشی و فرهنگی در مقایسه با برنامه‌های آموزشی، تربیت نیروی متخصص در این حوزه، توجه ویژه به دارالقرآن‌ها و کانون‌های فرهنگی هنری، تحول محتوایی اردوگاه‌های دانش‌آموزی، تعریف سبد فعالیت‌های اردویی و احیاء و اجرای طرح تحول کانون‌های فرهنگی تربیتی را از مهم‌ترین برنامه‌هایی دانست که باید به آن توجه ویژه کرد.
منبع: معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش‌وپرورش

 

اخبار مرتبط

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان فلسطین شمالی، شماره 309

کدپستی: ۱۴۱۶۹۳۳۷۹۵
(+9821) 66468271 - 5