کد خبر: 6462| تاریخ انتشار: شــنـبـه ، ۳۰ شهریور سال ۱۳۹۸ | ساعت ۱۳:۲۰:۰ | تعداد بازدید: ۴۰۵۸

بیست و دومین جلسه شورای معاونین ستاد علم وفناوری، به ریاست دکتر سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و با حضور دکتر منصور کبگانیان قائم مقام و دبیر ستاد علم وفناوری در محل دبیرخانه شورای عالی نقلاب فرهنگی برگزار شد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در بخش پیش از دستور این جلسه پیشنهادهایی پیرامون  سیاستگذاری در زمینه حمایت و توسعه فعالیت‌های دانشگاه‌های مناطق محروم در جنوب کشور مطرح شد و پس از بحث و تبادل نظر اعضاء درباره این موضوع مقرر شد ستاد تمام ظرفیت‌های اسناد آمایش آموزش عالی را برای این منظور به کار بگیرد.
در ادامه جلسه درخواست دانشگاه پیام نور و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص مناطق این دانشگاه در چارچوب سند آمایش آموزش عالی بررسی شد.
همچنین مقرر شد تصویب سیاست‌های اجرایی اشتغال دانش‌آموختگان در جلسه آتی شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور نهایی شود.
 به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در دستور اول بیست و دومین جلسه شورای معاونین ستاد علم وفناوری تقسیم کار اجرای سند جامع توسعه روابط علمی بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران بود که پس از بحث و تبادل نظر اعضای جلسه مقرر شد سه کارگروه با مشارکت دستگاه‌های مرتبط تشکیل و در امور آموزشی، فناوری و صیانتی روابط علمی و فناوری بین المللی مصوبات لازم را تدوین و برای ابلاغ به دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کنند.
دومین دستور جلسه بحث و بررسی پیرامون جایزه جهانی پیامبر اعظم (ص) بود که در این‌ خصوص  نیز مقرر شد شورای سیاستگذاری جایزه در اولین جلسه خود اصلاح آئین‌نامه نحوه برگزاری این جایزه را بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی انجام دهد.

 

اخبار مرتبط

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان فلسطین شمالی، شماره 309

کدپستی: ۱۴۱۶۹۳۳۷۹۵
(+9821) 66468271 - 5