کد خبر: 23642| تاریخ انتشار: دوشـنـبه ، ۲۹ آبان سال ۱۴۰۲ | ساعت ۱۵:۱۵:۰ | تعداد بازدید: ۲۱۵

جلسه کمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی مجمع تشخیص مصلحت نظام با موضوع بررسی ابعاد مسائل فرهنگی و هنری کشور به منظور تدوین سیاست های کلی "فرهنگ و هنر" به ریاست آیت الله اراکی و با حضور حجت الاسلام و المسلمين خسروپناه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و اعضا کمیسیون تشکیل شد.


به گزارش مرکز رسانه و روابط عمومی شورای عالی انقلاب فرهنگی به نقل از  روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت‌الله محسن اراکی، رئیس کمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی مجمع با تقدیر از اقدامات شورای عالی انقلاب فرهنگی، ضرورت بررسی‌های کارشناسی مورد نیاز هر گزاره در بندهای سیاستی را مورد تاکید قرار داد و گفت: کار ویژه مجمع تشخیص مصحلت نظام تدوین سیاست‌های کلی نظام می باشد، اما بدین منظور باید نسبت میان اصول فرهنگی و مهندسی فرهنگی تعیین شود.
وی تاکید کرد: اهداف سیاست‌های کلی باید منسجم و جهت دار تعریف و تعیین شوند. تا این سیاست های کلی بر کل عوامل فرهنگی کشور حاکم شود.

حجت الاسلام و المسلمین خسروپناه، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز به ستاد‌های چهارگانه این شورا اشاره کرد و گفت:  شورای عالی انقلاب فرهنگی و ستادهای آن با در اختیار داشتن نقشه مهندسی فرهنگی کشور، در جهت تدوین ایده اولیه به مجمع تشخیص مصلحت و این کمیسیون کمک خواهند کرد تا در تدوین  بهتر و کارآمدتر سیاست مهمی چون سیاست های کلی فرهنگ و هنر که از وظایف مجمع می باشد، مشارکت داشته باشد.

در ادامه جلسه دکتر حسین مظفر، نایب رئیس کمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی با اشاره  به ارتباط وسیع و مشترک این کمیسیون با شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت:  ضرورت دارد ایده اولیه سیاست های کلی فرهنگ و هنر با مشارکت و هم فکری شورای عالی انقلاب فرهنگی تهیه و تدوین شود.

در پایان جهت همکاری بیشتر و بهتر  دو نهاد در تدوین سیاست های کلی فرهنگ و هنر، مقرر گردید کار گروه مشترکی بین شورای عالی انقلاب فرهنگی و کمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی مجمع تشخیص مصلحت نظام تشکیل گردد تا با همکاری و تبادل نظر، نسبت به تدوین پیش نویس ایده اولیه سیاست های کلی فرهنگ و هنر اقدام شود.

لطفا کد زیر را وارد نمایید

اخبار مرتبط

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان طالقانی، شماره 436

کدپستی: 1591814313
(+9821) 66976601 - 7