کد خبر: 7066| تاریخ انتشار: یـک شنبه ، ۱۹ آبان سال ۱۳۹۸ | ساعت ۹:۴۱:۰ | تعداد بازدید: ۳۰۵۹

وزیر آموزش‌وپرورش درآئین افتتاحیه ششمین دوره المپیادهای ورزشی درون مدرسه‌ای اظهارکرد: با اجرای این برنامه استعدادهای خوبی در مدارس شناسایی می‌شوند و پیشرفت کشور نیز در سایه این استعدادها اتفاق خواهد افتاد.
محسن حاجی میرزایی در آئین افتتاحیه کشوری ششمین دوره المپیادهای ورزشی درون مدرسه‌ای در دبیرستان دوره اول پسرانه شهدای پاسداران منطقه 4 تهران، اظهارکرد: برای تحول و پیشرفت کشور همه احساس مسئولیت می‌کنند و مسئولین تلاش دارند کاستن از سختی‌های جامعه را در  دستور کار خودشان  قرار دهند.
وی افزود: هرروز شاهد ساخته‌شدن سد، اجرای طرح‌های عمرانی و کشاورزی و ... از سوی دولت‌مردان هستیم که ناشی از احساس مسئولیتآن‌ها است اما موضوع مهم، اتفاقی است که در مدارس صورت می‌گیرد زیرا هرگونه تحول از مدارس انجام می‌شود.
وزیر آمورش و پرورش تصریح کرد: کسانی که دلسوز مملکت هستند باید تمام توجه‌شان را به مدرسه به‌عنوان کانون اصلی توسعه معطوف کنند.
وی ادامه داد: در مدرسه تربیت اتفاق می‌افتد همه توانمندی جامعه در مدرسه شکل می‌گیرد لذا توجه به مدرسه در هر جامعه‌ای امری اجتناب‌ناپذیر است.
حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: انسان‌ها دارای شخصیت‌های متفاوتی هستند یکی از وجوه انسانی وجه زیستی است لذا پرورش این وجه یعنی پرورش روح و جسم هر دو از اهداف آموزش‌وپرورش است.
وی بر اهمیت بالای ورزش در آموزش‌وپرورش تأکید و اظهار کرد: وقتی قابلیت‌ها ظهور و بروز پیدا می‌کنند، ارزشمند می‌شوند و این امر در مدرسه اتفاق می‌افتد.
 عضو کابینه تدبیر و امید تصریح کرد: کم‌تحرکی یکی از مشکلات جامعه است، بنابراین برنامه‌های ورزشی مدارس ازجمله همین المپیادهای درون مدرسه‌ای یکی از راهکارهای مبارزه باکم تحرکی و مشکلات ناشی از آن است.
وی افزود: ورزش‌های مدرسه‌ای در رفع کم‌تحرکی کمک می‌کند شاید یکی از ظرفیت‌هایی که می‌تواند به نشاط جامعه کمک کند  همین ورزش‌های درون مدرسه‌ای باشد لذا سرچشمه تمام موفقیت‌ها داخل مدرسه است.
وزیر آموزش‌وپرورش خاطرنشان کرد: امروزه در بین جامعه شناسان این باور وجود دارد که ظرفیت‌های اجتماعی ازجمله مشارکت، مقاومت و... از  طریق ورزش ایجاد می‌شود.
وی با اشاره به اینکه افراد ورزشکار علاوه بر رشته ورزشی خود در سایر درس‌ها نیز موفق‌تر خواهند بود، اظهار کرد: ورزش علاوه بر  رفع مشکلات اجتماعی، جوانمردی را نیز در افراد پرورش می‌دهد.
وی در پایان گفت: با اجرای این برنامه استعدادهای خوبی در مدارس شناسایی می‌شوند و پیشرفت کشور نیز در سایه این استعدادها اتفاق خواهد افتاد.
شایان‌ذکر است؛ در این آئین دانش آموزان با اجرای حرکات مختلف ورزشی به معرفی رشته‌های المپیکی پرداختند و با حضور وزیر آموزش‌وپرورش مشعل ششمین دوره المپیاد ورزشی برافروخته شد.

منبع:روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت آموزش‌وپرورش

لطفا کد زیر را وارد نمایید

اخبار مرتبط

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان طالقانی، شماره 436

کدپستی: 1591814313
(+9821) 66976601 - 7