کد خبر: 6434| تاریخ انتشار: سـه شنبه ، ۲۶ شهریور سال ۱۳۹۸ | ساعت ۱۹:۵۳:۰ | تعداد بازدید: ۴۷۴۶

حجت الاسلام والمسلمین قمی با حضور در آئین اختتامیه سیزدهمین کنگره ملی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان با بیان اینکه گام دوم انقلاب یعنی گام جوانان گفت: مهمترین حرکت جوانان تبیین شرایط انقلاب است.
حجت‌الاسلام و المسلمین محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با حضور در آئین اختتامیه سیزدهمین کنگره ملی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان، طی سخنانی با تبیین رسالات و وظایف سازمان تبلیغات اسلامی تأکید کرد: سازمان تبلیغات اسلامی باید از اتفاقاتی که در حوزه اسلام و انقلاب می‌افتد حمایت کند و اگر این موضوع در جامعه کمرنگ باشد باید از این سازمان مطالبه کرد و سؤال پرسید. باید ببینیم سازمان تبلیغات چه وظایفی دارد که اگر انجام نمی‌دهد که آن باعث سرافکندگی است. سازمان تبلیغات اسلامی باید نقش حمایتی خود را از تبلیغات اسلامی به‌درستی ایفا کند نه اینکه نام و نشان خود را در سطح جامعه تبلیغ کند. این بسیار خوب است که دانش‌آموز این‌قدر خودش را مسئول می‌داند و نسبت به مسائل جامعه واکنش نشان می‌دهد حتی ممکن است به بن‌بستی مثل سازمان تبلیغات برخورد کند چون تعامل دوطرفه است.
حجت‌الاسلام و المسلمین محمد قمی بابیان اینکه شبهاتی که امروز در سطح جامعه مطرح می‌شود معلول اتفاقات مختلف است گفت: همین چند روز پیش مسئله‌ای درباره ازدواج یک دختر ۹ ساله در شبکه‌های اجتماعی مطرح شد و هم‌زمان سریالی هم با همین مضمون پخش شد که در کنار قرار گرفتن این‌ها برای مخاطب این موضوع را تداعی می‌کرد که گویا این اتفاق در ایران مرسوم است و آن‌قدر زیاد است که حالا به رسانه‌ها رسیده است؛ درحالی‌که واقعاً چنین چیزی آن‌قدر کمرنگ است که اصلاً به چشم نمی‌آید اما جوری وانمود کردند که انگار مسئله اول جامعه ایران این موضوع است. شبهاتی که در جامعه هست این‌قدری استدلال منطقی در آن نیست که جوان مکتبی را از راه کج کند.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با مثبت ارزیابی کردن عملکرد اتحادیه دانش آموزان در زمینه «هیئات مذهبی دانش آموزان»، به سفر اخیرش به شهرکرد اشاره و اظهار کرد: اتفاقاً مدتی قبل مهمان هیئت انصار المهدی شهرکرد بودم و واقعاً از نظم و فضای این هیئت لذت بردم. اتفاقات مهم باید در همین دوران جوانی آدم بیفتد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین افزود: برای تربیت انسان‌های رشید و جوانان مؤمن انقلابی، آموزش ‌و پرورش آفت‌های فراوان دارد. به مدارس صدرا کمابیش آفت وارد شده که آن را تا حدودی تافته جدابافته کرده است. گام دوم یعنی گام شما. شما هستید که باید معارف انقلاب را به هنرمندانه‌ترین نحو ممکن ترویج کنید. این باید از جانب شما اتفاق بیفتد و ما در سازمان تبلیغات هم از شما حمایت کنیم چراکه بار گام دوم انقلاب بر عهده شما جوان‌ها است. شما می‌توانید به زبان جوانانه این موضوعات را جامعه مطرح کنید و قدم مؤثری را در موضوع گام دوم انقلاب اسلامی بردارید. یکی از مهمترین قدم‌هایی که باید بردارید تبیین شرایط انقلاب است. چه کسی گفته مبلغ یعنی آخوند؟! هر انسان متدینی مبلغ است. هرکس یک جرعه از معارف دینی و قرآنی را فهمیده است موظف است آن را برای اطرافیانش تبیین کند و نشر دهد.
قمی خطاب به دانش آموزان گفت: سازمان تبلیغات شماها هستید و همین کار فرهنگی که انجام می‌دهید یعنی تبلیغ اسلام چون من فکر می‌کنم دانش آموز هم می‌تواند بر روحانی اثر بگذارد. سازمان تبلیغات باید با بسیج دانش آموزی ارتباط داشته باشد و اینکه ارتباط سازمان تبلیغات با انجمن‌های اسلامی کم بوده یقیناً جبران شدنی است.
گفتنی است، در ابتدای آئین اختتامیه سیزدهمین کنگره ملی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان تعدادی از شرکت‌کنندگان سخنان و سؤالاتی خطاب رئیس سازمان تبلیغات اسلامی مطرح کردند که سخنان ذکرشده پاسخ به سؤالات دانش آموزان است.

لطفا کد زیر را وارد نمایید

اخبار مرتبط

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان طالقانی، شماره 436

کدپستی: 1591814313
(+9821) 66976601 - 7