کد خبر: 24709| تاریخ انتشار: سـه شنبه ، ۱۴ فروردین سال ۱۴۰۳ | ساعت ۹:۳۷:۰ | تعداد بازدید: ۳۶۶

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور بیانیه‌ای ضمن تبریک و تسلیت شهادت تعدادی از مستشاران نظامی کشورمان در حمله وحشیانه صهیونیست‌ها به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق، تأکید کرد که این اقدام جنایتکارانه خلاف تمام موازین حقوقی بین‌المللی بوده و بی‌شک حقّ پاسخگویی به این جنایت بی‌شرمانه برای جمهوری اسلامی ایران محفوظ است.
به گزارش مرکز رسانه و روابط عمومی شورای عالی انقلاب فرهنگی متن این پیام به شرح ذیل است:
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیم
وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْيَاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ 
حمله وحشیانه و ناجوانمردانه رژیم جعلی صهیونیست به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق، موجب انزجار بیش از پیش نسبت به این رژیم جنایتکار در جهان خواهد شد.
ترور و استفاده از روش‌های غیرانسانی شیوه متداول این رژیم غیرانسانی بوده است و این رژیم خونخوار با تکیه به اربابان خود از جمله آمریکا، چنان جنایت‎‌های بی‌شماری را در غزّه رقم زده است که تاریخ بشر این حجم از سبوعیت و رفتارهای ضدّ بشری را فراموش نخواهد کرد و رژیم جعلی صهیونیست علی‌رغم این حجم بالای خباثت و تبه‌کاری در غزّه، با مقاومت و ایستادگی جانانه مردم مظلوم در غزّه مواجه شده است. 
رژیم اشغالگر قدس؛ که در برابر استقامت و اراده والای جبهه مقاومت اسلامی و مقاومت مردمی در غزّه عصبانی و مستأصل شده است فکر می‌کند با این اقدامات می‌تواند خللی در عزم والای مقاومت اسلامی و همچنین سربازان مدافع حرم ایجاد کند که این هم از خیال‌های باطل آنهاست و با این حجم بالای جنایت؛ قطعا عزم جبهه مقاومت راسخ‌تر و نفرت جهانی علیه آن‌ها بیشتر خواهد شد.
اقدام جنایتکارانه و وحشیانه حمله به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق، خلاف تمام موازین حقوقی بین‌المللی بوده و بی‌شک حقّ پاسخگویی به این جنایت بی‌شرمانه برای جمهوری اسلامی ایران محفوظ است. همچنین در راهپیمایی روز قدس مردم مسلمان و آزادی‌خواه در سراسر جهان جواب این جنایت‌ها را خواهند داد و پرشور تر از هر سال در این راهپیمایی، نفرت و انزجار خود علیه رژیم اشغالگر قدس را اعلام خواهند کرد. 
دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، حمله وحشیانه به ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق که در آن؛ "شهید سرتیپ پاسدار محمدرضا زاهدی" و "شهید سرتیپ پاسدار محمدهادی  حاجی رحیمی" از مستشاران نظامی کشورمان و 5 نفر از همراهان ایشان؛ شهید حسین امان‌اللهی، شهید سید مهدی جلادتی، شهید محسن صداقت، شهید علی آقا بابایی و شهید سید علی صالحی روزبهانی به فیض عظیم شهادت رسیدند را محکوم کرده و شهادت این عزیزان را به محضر مقام معظم رهبری مدظلّه‌العالی، مردم شریف ایران و خانواده‌های ایشان تبریک و تسلیت عرض می‌کند و قطعا این جنایت آنها بی‌پاسخ نخواهد ماند.

لطفا کد زیر را وارد نمایید

اخبار مرتبط

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان طالقانی، شماره 436

کدپستی: 1591814313
(+9821) 66976601 - 7