کد خبر: 21929| تاریخ انتشار: سـه شنبه ، ۱۱ بهمن سال ۱۴۰۱ | ساعت ۸:۱۲:۰ | تعداد بازدید: ۲۷۵

وزیر آموزش و پرورش از ارائه بسته جبران یادگیری در ابتدای سال آینده خبر داد و گفت: تقویم آموزشی تغییر می‌کند.
یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در خصوص روش‌های جبران یادگیری اظهار کرد: برای موضوع جبران یادگیری باید بسته فراهم کنیم و یکی از راه‌های ما این است که مجوز مدرسه مجازی ایران راه بیفتد.
وی در واکنش به این پرسش که مدرسه مجازی هم جبران یادگیری در فضای مجازی است، گفت: بله می‌دانم اما در حال حاضر محدودیت داریم به عنوان مثال تقویم زمانی آموزش هست که مجلس شورای اسلامی از اول مهر تا پایان شهریور پیش‌بینی کردند. 
نوری با بیان اینکه همه دانش‌‌آموزان نمی‌توانند در تابستان در مدرسه حضور یابند، افزود: طرح جبران و تثبیت یادگیری را تابستان گذشته انجام دادیم که مشابه آن را بررسی می‌کنیم تا ان‌شاءالله بسته آن را برای ابتدای سال آینده به طور کامل معرفی کنیم.
وی اضافه کرد: بخشی را دیروز هماهنگ کردیم که گروه‌های خیرین در سامانه‌ای به نام «برپا» حضور دارند و برای جبران افت یادگیری کمک می‌کنند؛ یک بسته‌‌ای از اقدامات است که در حال پیش‌بینی هستیم.
وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس که «پنج‌شنبه‌ها و نوبت عصر مدارس هم در این بسته هست؟»، اظهار کرد: بله این موارد در حال بررسی است. البته برخی هم ایام تعطیلات نوروز را مطرح کردند اما عید نوروز بار فرهنگی دارد. باید زمینه‌ههای فرهنگی را کاملا لحاظ کنیم. 
وی در پاسخ به این پرسش که «چرا به دنبال تغییر تقویم آموزشی نرفتید؟»، گفت: برای طرحی در جلسه گذشته شورای عالی انقلاب فرهنگی نظر نهایی دادیم تا زمان آموزش بر اساس ساعات، تنطیم شود و محدودیت از مهر تا شهریور نداشته باشیم و متناسب با هر اقلیم باشد.

منبع:خبرگزاری فارس

لطفا کد زیر را وارد نمایید

اخبار مرتبط

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان طالقانی، شماره 436

کدپستی: 1591814313
(+9821) 66976601 - 7