کد خبر: 11484| تاریخ انتشار: شــنـبـه ، ۱۷ خرداد سال ۱۳۹۹ | ساعت ۹:۳۸:۰ | تعداد بازدید: ۸۴۹

رئیس دانشگاه تهران گفت: شیوه تدوین متمرکز آیین‌نامه ارتقاء اساتید برای همه دانشگاه‌ها، مانع خلاقیت و مانور می‌شود، بنابراین بهتر است هر دانشگاهی به صورت جدا گانه به تدوین آیین نامه ارتقاء خود بپردازد.
دکتر محمود نیلی احمد آبادی رئیس دانشگاه تهران درباره آیین نامه ارتقاء اساتید این دانشگاه گفت: با توجه به بند ۵ آیین نامه مادر، دانشگاه تهران نیز در دو مرحله به تغییر آیین نامه خود پرداخته است.

وی ادامه داد: اکنون مرحله دوم تغییر در آیین نامه ارتقاء اساتید دانشکاه تهران را به وزارت علوم پیشنهاد داده‌ایم و تاییدیه آن دریافت کرده‌ایم. در این آیین‌نامه همکاری‌های مشترک در سطح ملی و بین‌المللی، کار‌های نوآورانه و خلاقانه و موضوعاتی که فعالیت‌های اجتماعی استاد را افزایش می‌دهد، پرنگ‌تر شده است.

نیلی تصریح کرد: اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی یک آیین‌نامه‌ای را برای همه دانشگاه‌ها و پژوهشکده‌ها به صورت متمرکز در نظر گرفته است روش صحیحی نیست، دانشگاه‌های بزرگ لازم است خود به تدوین آیین‌نامه ارتقاء اساتید با توجه به شرایط خود بپردازند و در نهایت پاسخ گوی عملکرد خود باشند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شیوه تدوین متمرکز آیین‌نامه ارتقاء اساتید برای همه دانشگاه‌ها، مانع خلاقیت و مانور می‌شود و در حقیقت مشخص نیست در این میان چه کسی مسئولیت ضعف و یا قوت عملکرد هر دانشگاهی را دارد؛ بنابراین بهتر است هر دانشگاهی به صورت جدا گانه به تدوین آیین نامه ارتقاء خود بپردازد.

منبع:خبرگزاری دانشجو

 

اخبار مرتبط

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان فلسطین شمالی، شماره 309

کدپستی: ۱۴۱۶۹۳۳۷۹۵
(+9821) 66468271 - 5