کد خبر: 10852| تاریخ انتشار: سـه شنبه ، ۲۶ فروردین سال ۱۳۹۹ | ساعت ۸:۵۲:۰ | تعداد بازدید: ۸۹۷

رییس دانشگاه تهران با بیان اینکه آموزش‌های مجازی یک سرمایه خوب از نظر فناوری و محتوا ایجاد کرده است، گفت: این آموزش‌ها از دستاورد‌های مهم دانشگاه‌ها محسوب می‌شود.
محمود نیلی احمدآبادی رییس دانشگاه تهران در خصوص فعالیت دانشگاه‌ها در ایام شیوع کرونا گفت: امر آموزش با شیوع این بیماری از حضوری به مجازی تغییر کرد، زیرا سیاست کشور این بود که مردم در خانه‌های خود بمانند و در عین حال وقت‌شان نیز تلف نشود. بیش از سه میلیون دانشجو در خانه ماندند و طبیعتاً باید کاری انجام می‌شد تا وقت‌شان تلف نشود که آموزش‌های مجازی در این راستا فوق العاده موفق بود.
وی با بیان اینکه آموزش‌های مجازی یک سرمایه خیلی خوب از نظر فناوری و محتوا ایجاد کرد، عنوان کرد: آموزش‌های الکترونیکی یکی از دستاورد‌های مهم دانشگاه‌ها محسوب می‌شود و در دنیا نیز به سمت این نوع آموزش‌ها حرکت کردند.
رئیس دانشگاه تهران در ادامه درباره فعالیت‌های علمی دانشگاه‌ها در این ایام توضیح داد: دانشگاه‌های بزرگ ایران از چند سال گذشته تحت عنوان «خوشه‌های فکری» با یکدیگر همکاری می‌کنند و موضوعات اقتصادی و اجتماعی مورد توجه قرار می‌گیرد. در این ایام نیز خوشه‌های فکری را در حوزه کرونا در میان دانشگاه‌های کشور فعال کردیم.
وی افزود: در حال حاضر در بحران کرونا قرار داریم، اما به پسا بحران نیز فکر می‌کنیم و بنابراین خوشه‌های فکری جلسات متعددی در زمینه کرونا و دوران پس از آن داشتند، گزارشاتی تهیه شد و خدمت مسئولین کشور ارسال شده است. معتقد هستیم باید در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و مسائل روانشناسی برای حال حاضر و آینده فکر کنیم و لذا راهکار‌هایی را برای مدیریت چالش‌ها پیشنهاد کردیم.
نیلی احمد آبادی به برخی از پیشنهاداتی که به عنوان خروجی خوشه‌های فکری مورد توجه قرار گرفته است، اشاره کرد و اظهار داشت: در حوزه‌های اقتصادی به بخش‌هایی که دچار مشکل شده ایم اشاره کرده ایم و اینکه چه قشر‌هایی از مردم دچار آسیب شده‌اند و برای اینکه از این بحران خارج شویم باید بازار سرمایه را حفظ کنیم و در این شرایط با توجه به رکودی که ایجاد شده است، حتی چاپ اسکناس هم ایرادی ندارد.

منبع:خبرگزاری دانشجو

 

اخبار مرتبط

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان فلسطین شمالی، شماره 309

کدپستی: ۱۴۱۶۹۳۳۷۹۵
(+9821) 66468271 - 5