کد خبر: 6828| تاریخ انتشار: پنـج شنبه ، ۲۵ مهر سال ۱۳۹۸ | ساعت ۱۴:۴۵:۰ | تعداد بازدید: ۳۹۱۹

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در بازدید از موکب اهالی هنر و رسانه در طریق الحسین، اربعین را از زیباترین جلوه‌های هنری دین دانست.
دکتر غلامعلی حداد عادل عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در حاشیه بازدید از موکب اهالی هنر و رسانه در عمود 299 مسیر نجف – کربلا در سخنانی اظهار کرد: امور اجتماعی هراندازه معنوی‌تر می‌شود جنبه‌های هنری آن هم افزوده می‌شود و مذهب حقیقت معنویت انسان است و همیشه با هنر همراه بوده است.
دکتر حداد عادل راهپیمایی اربعین را از زیباترین جلوه‌های هنری دین دانست و گفت: این هنرمند است که می‌تواند احساس مردم در پیاده روی عظیم اربعین حسینی را منتقل کند و جای هنر و هنرمند در همین مسیر است تا بتواند به رسالت خود عمل کند.
گروهی از هنرمندان و خادمان هیئت هنر و رسانه قم و بسیاری از شهرهای دیگر به سرپرستی استاد مسعود نجابتی از هنرمندان برجسته کشور، با برپایی موکبی در عمود 299 مسیر نجف به کربلا، برای نخستین بار اقدام به برپایی یک چاپخانه در مسیر حرکت زائران کرده و با درج انواع شعارهای حسینی روی کوله‌پشتی‌ها، البسه، چفیه و پرچم‌ها  به زبان‌های فارسی،عربی و انگلیسی، زمینه گسترش فرهنگ حسینی را در بین زائران اربعین حسینی به زبان هنر فراهم آورده است.

منبع:خبرگزاری فارس

 

اخبار مرتبط

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان فلسطین شمالی، شماره 309

کدپستی: ۱۴۱۶۹۳۳۷۹۵
(+9821) 66468271 - 5