کد خبر: 5156| تاریخ انتشار: دوشـنـبه ، ۲۸ مرداد سال ۱۳۹۸ | ساعت ۱۲:۱۲:۰ | تعداد بازدید: ۶۲۲۸

وزیر ورزش و جوانان گفت: روستاییان می توانند در تمامی عرصه ها به ویژه ورزش قهرمانی برای کشور عزت آفرین و عظمت بخش باشند‌.
 دکتر سلطانی فر که در نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر ایران سخن می گفت با اشاره به ظرفیت بالای این قشر از مردم کشورمان گفت: آن‌ها می توانند در عرصه‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و‌ ورزشی حضوری موثر داشته باشند و باید زمینه بروز توانمندی‌ها مهیا شود.
او دربخش دیگری از سخنانش اثرات مثبت ورزش را مورد تاکید قرار داد و با مهم خواندن ورزش همگانی با هدف فرصت سازی برای شناخت استعدادها در رشته های مختلف ورزشی افزود: با استفاده از توانمندی فرزندان روستایی، بسیاری از پتانسیل‌ها در حوزه ورزش قهرمانی مشخص می شود و لازمه  این مهم استعدادیابی است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در این بخش از سخنانش ورزش پایه را مورد توجه قرارداد و‌افزود : ورزش روستایی و رشته های پایه را باید به یکدیگر وصل کنیم تا شرایطی به وجود بیاوریم که جمعیت جوان روستایی کشورمان زمینه بروز و ظهور جمعیت روستایی و استعدادهایشان فراهم شود.
او تاکید کرد: من باور دارم در همه مناطق روستایی، ‌مرزی و عشایری جوانانی هستند که می توانند قهرمان آسیا، جهان والمپیک شوند و این وظیفه فدراسیون است که برای شناسایی استعدادهای ورزشی برنامه ریزی داشته باشد.
وزیر ورزش و جوانان با اشاره به برنامه ریزی برای رشته های تیمی و‌دومیدانی با تکیه بر استعداد های روستاییان برای دستیابی به نتایج خوب، تاکید کرد : باید با تجهیز ورزشگاه‌ها و‌ تهیه ملزومات، امکان ورزش کردن را برای جوانان روستایی فراهم کرد، تا ان‌شالله بتوانیم قهرمانان بزرگی تربیت کنیم.
سلطانی فر گفت: به امید خدا با نگاه ویژه به ورزش همگانی باعث سلامت جسم و‌ روح در کنار کار تولیدی روستایی شویم، ضمن اینکه با بهره مندی از مقوله عمومی سازی ورزش زمینه نشاط اجتماعی و ورزش قهرمانی را نیز مهیا کنیم.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان

لطفا کد زیر را وارد نمایید

اخبار مرتبط

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان طالقانی، شماره 436

کدپستی: 1591814313
(+9821) 66976601 - 7