کد خبر: 5093| تاریخ انتشار: چهارشنبه ، ۲۳ مرداد سال ۱۳۹۸ | ساعت ۱۰:۴۵:۰ | تعداد بازدید: ۶۷۰۶

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: حوزه مواد غذایی بسیار بکر است و جای کار و فعالیت بسیار زیادی برای شرکت‌های دانش بنیان در این زمینه وجود دارد و می توانند در این حوزه ورود پیدا کنند، امیدواریم اتفاقات خوبی در زمینه غذا برای شرکت‌های دانش بنیان بیفتد.
دکتر سورنا ستاری درباره ورود شرکت‌های دانش بنیان به فعالیت در زمینه تولید مواد غذایی افزود: حمایت‌هایی که در زمینه بیوتکنولوژی برای شرکت‌های دانش بنیان افتاده، برای حوزه غذا هم از چند ماه قبل شروع شده و به طور مثال واکسن‌های دام و طیور و آبزیان، افزودنی‌های غذایی و پروبیوتیک‌ها در این زمینه مورد نظر است.
وی ادامه داد: علاوه بر مسائل مربوط دانش بنیان بودن شرکت‌ها، تمام خطراتی که شرکت‌های دانش بنیان برای تولید و توسعه محصولات غذایی ممکن است با آن مواجه شوند را بر عهده می‌گیریم.
معاون رئیس جمهوری پیش از این نیز گفته بود: در حوزه غذا وابستگی‌های شدیدی به واردات داریم. شرکت‌های دانش بنیان که به حوزه غذا علاقه دارند وارد این زمینه شوند. زیرا غذا بسیار اساسی‌تر از امنیت دفاعی است. یعنی اگر نتوانیم در حوزه غذا خودکفا باشیم، اهمیتی ندارد که چه سلاحی داشته باشیم. حوزه غذا بسیار بکر است و معاونت علمی و فناوری هم حاضر است در این زمینه حمایت کند.
منبع: ایرنا

لطفا کد زیر را وارد نمایید

اخبار مرتبط

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان طالقانی، شماره 436

کدپستی: 1591814313
(+9821) 66976601 - 7