کد خبر: 4811| تاریخ انتشار: دوشـنـبه ، ۳۱ تیر سال ۱۳۹۸ | ساعت ۱۱:۱۳:۰ | تعداد بازدید: ۳۹۸۷

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: بیانیه گام دوم یک اتفاق ویژه در مناسبات رهبر معظم انقلاب با مردم است
در دومین روز از برگزاری نهمین دوره ضیافت اندیشه اعضای هیات علمی دانشگاه مازندران در مشهد مقدس که با حضور ۱۰۰ نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه مازندران  برگزار گردید، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های سراسر کشور، به ایراد سخن با موضوع بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی پرداخت.
وی ضمن تشکر از برگزارکنندگان این طرح، انتخاب موضوع تببین بیانیه گام دوم انقلاب را شایسته تقدیر دانست و گفت: گام دوم، یک اتفاق ویژه در مناسبات رهبر معظم انقلاب با مردم است. ایشان در روال طرح دیدگاه‌های خود و ارتباط گرفتن با مردم، قالبهای سخنرانی و پیام و سیره در مناسبات خود فراوان دارند، اما قالب بیانیه به این شکل، اولین بار است، آن هم با یک روند دقیق، به‌طوری که مطلعین از وقت رهبر معظم انقاب اشاره داشتند که ایشان مدت‌زمان قابل توجهی را به نوشتن این بیانیه اختصاص دادند تا اینکه تکمیل شد.  بعدا هم در صحبتهای ایشان منتشر شد. به این بیانیه حتما توجه کنید و برایش وقت بگذارید.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ادامه داد: اتفاقات و مسائلی که در فضای جامعه مطرح بود به گونه‌ای نشان می‌داد جامعه منتظر و تحت شرایط خاصی است. در فضایی که دشمن به بحث به پایان رساندن جمهوری اسلامی تصریح می‌کند و فشارهای افتصادی وارد می‌کند. در همان مقطع، رهبری موضوع ۴۰ سال آینده نظام را به گفت‌وگو می‌گذارد و مردم را به برنامه‌ریزی دعوت می‌کند.
رستمی با اشاره به این مطلب که خود انقلاب دعوت به علم و احیای هویت علمی کشور بود، بیان داشت: بیشترین وزن و تاثیر در رشد علمی کشور با حمایت مقام معظم رهبری بود. اهمیت این بیانیه در جایی مشخص می‌شود که حرکت‌های ۴۰ سال گذشته، یک قدم و حرکت‌های ۴۰ ساله دوم، یک حرکت دیگر بیان می‌شود.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور در پایان سخنانش خاطرنشان کرد: تمام پادشاهانی که در ایران به قدرت رسیدند، به زور ایل و طایفه خود، حاکم شده و حکمرانی می‌کردند. در هر مقطعی گروهی در ایران قدرت به دست گرفته که متکی به زور و شمشیر خود بوده‌ است. اولین گروهی که بیگانگان آنها را به قدرت آوردند، پهلوی‌ها بودند. ما در این دوران از همه لحاظ عقب‌ماندگی شرم‌آوری داشتیم. سهم ایران و دانشمندان ایرانی از علم در داخل کشور بسیار کم بود که با انقلاب اسلامی این سهم روزبه‌روز افزایش یافت.
منبع: نهاد نمایندگی  مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها


 

 

اخبار مرتبط

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان فلسطین شمالی، شماره 309

کدپستی: ۱۴۱۶۹۳۳۷۹۵
(+9821) 66468271 - 5