کد خبر: 7403| تاریخ انتشار: یـک شنبه ، ۱۷ آذر سال ۱۳۹۸ | ساعت ۱۵:۵:۰ | تعداد بازدید: ۱۳۲۲

نشست مشترک دکتر اردکانیان وزیر نیرو و دکتر طیبی رییس جهاددانشگاهی برگزار شد و دو طرف بر گسترش همکاری‌ها در حوزه‌ی داخلی و بین‌المللی تاکید کردند.
دکتر طیبی رییس جهاددانشگاهی نیز در این نشست  مشترک که  در محل ساختمان  وزارت‌ نیرو برگزار شد، گفت: در بحث آب‌شیرین‌کن‌ها به فناوری خوبی دست پیدا کردیم که انتظار حمایت وزارت نیرو را در این خصوص داریم.
وی ادامه داد: دانش تولید موتورهای دور متغیر برای انتقال آب و بحث فاضلاب را به دست آورده‌ایم که مایلیم در این صنعت مورد استفاده‌ی بهینه قرار گیرد؛ این موتورها از تجهیزات های‌تک می‌باشند.
دکتر طیبی افزود: آمادگی ساخت تجهیزات مورد نیاز صنایع مربوط به حوزه‌ی این وزارت‌خانه را بر اساس توان بالای خود داریم و توانایی و تمایل انتقال فناوری در این حوزه را نیز دارا می‌باشیم.
رییس جهاددانشگاهی پیشنهاد کرد: دولت به‌عنوان سیاست‌گذار باید در این بخش‌ها و انجام حمایت‌ها وارد شود و قطعا بخش خصوصی و نهادهای علمی خود بر اساس منافع وارد خواهند شد و دولت را کمک خواهند کرد.
وی در پایان گفت: با حمایت وزارت نیرو در سال‌های گذشته، در بحث تجهیزات آزمایشگاهی فشار قوی برق وارد شدیم و تولیداتی انجام داده‌ایم؛ صادرات هم داشته‌ایم و این موضوع می‌تواند زمینه‌ی کاری مهمی باشد.
دکتر رضا اردکانیان وزیر نیرو در این نشست با اشاره به مصوبه‌ی شورای عالی آب، بیان کرد: اکنون برای دریافت 8.3 میلیارد مترمکعب آب ‌شور از دریا و استحصال 2.7 میلیارد مترمکعب آب‌شیرین، برنامه‌هایمان آغاز شده است.
وی ادامه داد: عزم ما برای انجام کارهای بزرگ به‌خصوص در حوزه‌ی آب‌شیرین‌کن‌ها جزم شده است و جهاددانشگاهی با توجه به توان علمی خود می‌تواند به‌عنوان یک شریک تکنولوژیک در کنار ما باشد.
دکتر اردکانیان با اشاره به موضوع آب‌رسانی صد کیلومتری نوار جنوبی کشور، افزود: بحث فناوری و تجهیزات برای ما اهمیت بالایی دارد که آماده‌ی همکاری در این زمینه نیز هستیم.
وزیر نیرو ادامه داد: دو ماده‌ی اولیه‌ی آب شور و منابع انسانی از عناصر مهم ما برای کار در بازارهای داخلی و بین‌المللی است که باید به دنبال مناسبت‌ترین ساختار ممکن برای بهره‌برداری در دو دهه‌ی آینده از این منابع باشیم.
وی با اشاره به زمینه‌ها و فرصت‌های بالا در حوزه‌ی بین‌الملل به‌خصوص در منطقه، گفت: از آن‌جایی‌که وزارت نیرو به‌عنوان رییس کمیسیون مشترک برخی از کشورهای منطقه است، اعلام آمادگی می‌کنیم که جهاددانشگاهی با توان و ظرفیت خود در این زمینه نیز وارد شود و ما حمایت و همکاری لازم را انجام دهیم.
دکتر اردکانیان تاکید کرد: به‌منظور بهره‌برداری بیشتر دوطرف از ظرفیت‌های موجود، باید در اسرع وقت به مدل مشخصی برای همکاری و رفع نیازهای وزارت نیرو در بخش‌های مورد تقاضای جهاددانشگاهی برسیم.

منبع:روابط عمومی جهاددانشگاهی

 

اخبار مرتبط

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان فلسطین شمالی، شماره 309

کدپستی: ۱۴۱۶۹۳۳۷۹۵
(+9821) 66468271 - 5