کد خبر: 7352| تاریخ انتشار: سـه شنبه ، ۱۲ آذر سال ۱۳۹۸ | ساعت ۱۴:۲۰:۰ | تعداد بازدید: ۶۴۸

جلسه 239 هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی به ریاست دکتر محمدعلی کی‌نژاد در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ابتدای این جلسه و پیش از دستور دکتر کی‌­نژاد با اشاره به نامه اخیر مدیر کل دفتر بازرسی و رسیدگی به شکایات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پیرامون تعیین رابط برای رسیدگی به شکایات مربوط به دانشگاه­‌ها گفت:‌ از این روند استقبال کرده علاقه‌­مندیم براساس موارد قانونی برای شکایات مربوط به دانشگاه­‌ها ساختار مناسبی لحاظ شود.
وی در ادامه افزود: با توجه به مسافرت رئیس محترم قوه قضائیه به تبریز، رئیس دادگستری استان آذربایجان شرقی برای رسیدگی به پرونده‌های دانشگاه‌ها و مراکز علمی شعب ویژه تأسیس و ابلاغ شد که می تواند به عنوان یک الگو برای سایر استان‌ها مورد استفاده قرار گیرد.
گفتنی است در این جلسه دکتر صدری معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور به تعداد 2000 مجوز استخدامی صادر شده برای جذب اعضای هیئت علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش خبر داد و خاطرنشان کرد: ابلاغ صدور 6000 مجوز  استخدامی اعضای هیئت علمی مربوط به وزارت علوم انشاءالله به زودی به اطلاع عموم خواهد رسید که بخشی از آن مربوط به استخدام‌های قبل است.
وی تأکید کرد: دانشگاه­‌های کشور مجوز جذب اعضای هیئت علمی را از هیئت مرکزی جذب قبل از اقدام به فراخوان جذب حتماً کسب کنند.
دکتر کی­‌نژاد با اشاره به مصوبه آمایش آموزش عالی تأکید کرد:‌ کلیه مجوزها و ردیف­های استخدامی جدید برای اعضای هیئت علمی دانشگاه­‌ها و مراکز آموزشی باید هماهنگ و مبتنی بر سند آمایش آموزش عالی باشد که مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است و در این زمینه لازم است انطباق را دانشگاه­‌ها گزارش دهند.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی دکتر جواد محمدی، دبیر هیأت عالی جذب نیز با توجه به دستور اول  گزارش نتیجه جلسه معاونین پارلمانی وزراتین علوم، بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی در دبیرخانه شورا در خصوص ورود دیوان عدالت اداری در موضوعات مربوط به آموزش عالی و بررسی ارتباط و انطباق آن با مصوبه 630 شورای عالی انقلاب فرهنگی  به جلسه ارائه کرد.
همچنین رئیس هیأت عالی جذب اظهار داشت در یک بررسی جامع باید آن دسته از درخواست متقاضیان جذب هیئت علمی که با حکم دیوان عدالت اداری مورد بررسی قرار گرفته و تأییدیه هیئت مرکزی جذب دارند با آن دسته از درخواست­‌هایی که با حکم دیوان عدالت اداری آمده اما تائیدیه هیئت مرکزی جذب ندارند تفکیک شوند.
وی اضافه کرد: همچنین از جذب مواردی که فاقد صلاحیت­‌های قانونی مندرج در مصوبات مربوط به هیئت عالی جذب هستند، طبق ماده 115ممانعت به عمل آید و بر اساس ماده 763 به هیأت عالی تجدید نظر برای تصمیم نهایی ارجاع شود.
در ادامه جلسه مقرر شد مشابه سال های قبل با توجه به عدم تخصیص اعتبار متمرکز در سال 1398، مشابه سال‌های قبل طی مکاتبه با سازمان برنامه بودجه و کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، برای تخصیص ردیف بودجه جذب متمرکز اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها در بودجه سال 99 هماهنگی‌های لازم صورت گیرد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان جلسه احکام مربوط به هیئت­‌های اجرایی جذب و کارگروه­‌های بررسی صلاحیت عمومی دانشگاه­‌ها و مؤسسات آموزش عالی دانشگاه تحقیقات و آموزش کشاورزی، دانشگاه جامع امام حسین(ع)، دانشگاه بوعلی سینا، دانشگاه صنعتی قم، دانشگاه خلیج فارس، دانشگاه تبریز، پژوهشگاه استاندارد، دانشگاه شهید بهشتی، مؤسسه پژوهشی علوم و فناوری رنگ و پوشش، دانشگاه جهرم، دانشگاه مازندران، دانشگاه مراغه، دانشگاه سیستان و بلوچستان و همچنین دانشگاه علوم پزشکی گیلان، دانشگاه علوم پزشکی سمنان، دانشگاه علوم پزشکی ارومیه، دانشگاه علوم پزشکی بجنورد، دانشگاه­‌های علوم پزشکی مازندران، دانشگاه علوم پزشکی قزوین، دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد تأیید شدند.
همچنین مقرر شد فرم‌­های شخصیتی اعضای هیئت علمی مورد بازنگری قرار گیرد و نتیجه نهایی برای جلسات آتی به هیأت عالی جذب ارائه شود.

 

اخبار مرتبط

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان فلسطین شمالی، شماره 309

(+9821) 66468271 - 5