کد خبر: 5127| تاریخ انتشار: یـک شنبه ، ۲۷ مرداد سال ۱۳۹۸ | ساعت ۹:۴۱:۰ | تعداد بازدید: ۴۴۵۰

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با قدردانی از همه کسانی که تا به امروز برای نمایش‌های آئینی و سنتی تلاش کرده‌اند، گفت: خوشبختیم که در ایران زندگی می‌کنیم چون تمدن دیرین داریم و این تمدن دیرین فرصتی برای اتفاقات خوب است که از جمله آنها نمایش‌های آئینی در سبک‌های مختلف است.
دکتر سید عباس صالحی در آیین اختتامیه نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آئینی و سنتی با اشاره به اینکه تئاتر به مثابه آیینه گفت‌وگو با مردم به شمار می‌رود، اظهار داشت: نمایش‌های آئینی و سنتی گفت‌وگوی فرازمینی و فرامادی از اسطوره‌های یک ملت است.
وی ادامه داد: خوشبختیم که در ایران زندگی می‌کنیم چون تمدن دیرین داریم و این تمدن دیرین فرصتی برای اتفاقات خوب است که از جمله آنها نمایش‌های آئینی در سبک های مختلف است، این تمدن و آئین‌های کهن؛ این مرز و بوم را از لحاظ غنا و سبک بسیار پربار کرده است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: جشنواره‌ای که امروز اختتامیه آن برگزار می‌شود فرصت‌سازی برای این استمرار تاریخی است که باری از آن بر دوش نمایش‌های سنتی و آئینی است، سپاسگزارم از کسانی که به عنوان یک شهروند ایرانی این مزیت تاریخی ایران را حفظ  و در  دهه‌های اخیر با حضور در جشنواره این قدمت را به دوش کشیده‌اند.
دکتر صالحی در پایان گفت: خوشبختانه ما با این فرصت‌ها که از گذشته داریم و فرصت‌هایی که جوانان می‌سازند می‌توانیم به همه اجزا آن امیدوار باشیم و یکی از این امیدها هنرهای آئینی است که ریشه در تاریخ این مرز و بوم دارد.
منبع: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

 

اخبار مرتبط

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان فلسطین شمالی، شماره 309

کدپستی: ۱۴۱۶۹۳۳۷۹۵
(+9821) 66468271 - 5