کد خبر: 4744| تاریخ انتشار: سـه شنبه ، ۲۵ تیر سال ۱۳۹۸ | ساعت ۱۱:۱۹:۰ | تعداد بازدید: ۶۸۳۹

جلسه هم اندیشی هیات امنای مجتمع علمی، فرهنگی و تاریخی ربع رشیدی، با حضور وزیر بهداشت و نایب رییس مجلس شورای اسلامی، برگزار شد.
در این جلسه که با حضور دکتر نمکی وزیر بهداشت، دکتر پزشکیان نایب رییس مجلس شورای اسلامی، دکتر ولایتی رييس هيات امنای دانشگاه آزاد اسلامی و عضو شورای سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی ایران، دکتر صومی رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز و اعضای هیات امنای مجتمع علمی، فرهنگی و تاریخی ربع رشیدی، برگزار شد، درخصوص احیای مجتمع علمی، فرهنگی و تاریخی ربع رشیدی، بحث و تبادل نظر شد.
تاکید بر ضرورت احیای تاریخ و فرهنگ ایران زمین
دکتر نمکی در این نشست، با تاکید بر ضرورت احیای تاریخ و فرهنگ ایران زمین، اظهار کرد: یکی از معضلات دانشجویان امروزی در کشور ما، احساس بی خویشتنی است و این احساس، از عدم شناخت تاریخ و غریبگی با دیرینه فرهنگی سرزمین مان نشات می گیرد و دلیل اینکه دانشجویان ما در هر مملکتی، آنجا را سرزمین خود می دانند، به دلیل همین عدم آگاهی از دیرینه فرهنگی کشورمان است.
احیای مجموعه علمی، فرهنگی و تاریخی ربع رشیدی نیازمند تهیه یک طرح جامع است
وزیر بهداشت با اشاره به احیای مجموعه علمی، فرهنگی و تاریخی ربع رشیدی، تصریح کرد: برای احیای این مجموعه ارزشمند، باید یک طرح جامع در حد یک پروژه ملی تعریف شود. در این راستا نیز باید گروه مطالعاتی تشکیل و پروژه فازبندی شود.
دكتر نمكي ادامه داد: احیای این مجموعه با همکاری های بین بخشی و چنددستگاهی میسر خواهد شد، ضمن اینکه اداره این مجموعه نیز بهتر است با مشاركت بين بخشي انجام شود.
منبع: وزارت بهداشت
 

لطفا کد زیر را وارد نمایید

اخبار مرتبط

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان طالقانی، شماره 436

کدپستی: 1591814313
(+9821) 66976601 - 7