کد خبر: 4668| تاریخ انتشار: سـه شنبه ، ۱۸ تیر سال ۱۳۹۸ | ساعت ۱۱:۳۳:۰ | تعداد بازدید: ۳۹۳۸

نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: ظاهر تحریم‌ها اقتصاد و معیشت مردم را هدف گذاشته اما باطن تحریم اعتماد و امید مردم در کشور را نشانه گرفته است.

حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در نشست رؤسای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی، پژوهشی و فناوری سراسر کشور، اظهار داشت: دانشگا‌ه‌ها در برابر تحریم‌ها مجهز نشده‌اند و هماهنگ نیستند.
حجت الاسلام والمسلمین رستمی گفت: کشور نقشی در تشدید تحریم‌ها ندارد اما سال‌هاست که با این موضوع مواجه است و در نتیجه لازم است که تمامی ارکان کشور در برابر این موضوع ساماندهی شوند.
رستمی ادامه داد: در شرایطی که سخت‌ترین تحریم‌ها را پشت‌سر می‌گذاریم هنوز رویکردهای دانشگاه‌ها در این مسیر به درستی روشن نیست.
وی اظهار کرد : امروز می‌بینیم که دستاوردهای 40 ساله کشور به نسل جوان منتقل نشده‌ است و در نتیجه شاهد این هستیم که اعتماد و امید در کشور مانند قبل نیست.
به گفته وی، ظاهر تحریم‌ها معیشت مردم و اقتصاد کشور را نشانه گرفته است اما در باطن اعتماد و امید مردم هدف اصلی تحریم‌ها است.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: با شناخت به این امر که سرمایه انسانی کشور مورد هدف تحریم است باید نظام ‌آموزش و پرورش و آموزش عالی متناسب با شرایط روز آرایش شوند.
رستمی تأکید کرد: در تجربه‌هایی که در واگذاری مسئولیت به دانشگاه‌ها حاصل شده دیده‌ایم که هر گاه فضا و زمینه را فراهم کرده‌ایم دانشگاه‌ها موفق عمل کرده‌اند. از این رو کافی است که سیاست‌گذاری را مشخص و نقشه راه را برای دانشگاه‌ها روشن کنیم تا وارد عمل شوند.
منبع: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها

 

اخبار مرتبط

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان فلسطین شمالی، شماره 309

کدپستی: ۱۴۱۶۹۳۳۷۹۵
(+9821) 66468271 - 5