کد خبر: 4624| تاریخ انتشار: شــنـبـه ، ۱۵ تیر سال ۱۳۹۸ | ساعت ۱۷:۱۳:۰ | تعداد بازدید: ۶۸۰۴

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس هیات عالی جذب هیات علمی دانشگاههای کشور گفت: امسال ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از سوی وزارت علوم، تحقیقات وفناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان عضو هیات علمی جذب دانشگاه های سراسر کشور می شوند.
دکتر محمدعلی کی نژاد روز شنبه درحاشیه نشست منطقه‌ای هیات‌های اجرایی جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان خوزستان به خبرنگار ایرنا گفت: از این تعداد ۸۰۰ نفر در دانشگاه‌های مرتبط با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، یکهزار و ۲۰۰ نفر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ۵۰۰ نفر در دانشگاه آزاد اسلامی جذب خواهند شد.
وی زمان فراخوان جذب هیأت علمی را شهریور و بهمن ماه سال جاری بیان کرد و گفت: برای جذب هیأت علمی شهریورماه فراخوان داده می‌شود و متقاضیان به صورت الکترونیکی شرکت می‌کنند و تا بهمن ماه امسال مراحل جذب اعضای جدید هیأت علمی طی می شود.

دکتر کی نژاد در بخش دیگری به موضوع در خواست عضو هیات علمی از سوی کشورهای عراق و افغانستان نیز اشاره کرد و گفت: کشورهای همسایه همچون عراق و افغانستان از جمهوری اسلامی ایران در خواست عضو هیات علمی دارند که طبق بررسی به عمل آمده با توجه به روند جذب عضو هیات علمی در ۱۰ سال گذشته ضمن تامین نیاز مراکز آموزش عالی کشور می توان نیاز کشورهای عراق و افغانستان را نیز تامین کرد و محدودیتی برای همکاری با کشورهای همسایه در این رابطه نداریم.

دکتر کی نژاد ادامه داد: برای تحقق این امر باید سیاستگذاری لازم صورت گیرد که مستلزم اتخاذ راهکار مناسب از سوی وزارتخانه‌های ۲ کشور عراق و افغانستان و جمهوری اسلامی ایران می باشد.
این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه به موضوع گردشگری سلامت و استقبال صورت گرفته از سوی کشورهای مختلف اشاره کرد و گفت: با اعتماد ایجاد شده به پزشکان ایرانی موضوع گردشگری سلامت در کشور ایران رو به گسترش است اما این روند اکنون در کشور با نابسامانی همراه است ضمن اینکه در این رابطه بهتر می توانیم عمل کنیم.
دکتر کی نژاد، با اشاره به جذب هیات علمی دانشگاه‌های استان خوزستان و نیز شرایط و ضوابط دانشگاه‌های این استان گفت: در این نشست که با حضور اعضای اجرایی جذب هیأت‌های علمی دانشگاه‌های استان خوزستان اعم از دولتی، غیردولتی، پزشکی برگزار شد مسائل و ابهامات موجود در این رابطه بررسی و راهکار لازم برای رفع آنها اتخاذ شد.

لطفا کد زیر را وارد نمایید

اخبار مرتبط

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان طالقانی، شماره 436

کدپستی: 1591814313
(+9821) 66976601 - 7