کد خبر: 4573| تاریخ انتشار: چهارشنبه ، ۱۲ تیر سال ۱۳۹۸ | ساعت ۹:۳۱:۰ | تعداد بازدید: ۳۷۳۵

حجت الاسلام و المسلمین محمود محمدی عراقی در جلسه 726 شورای فرهنگ عمومی مهمترین مأموریت شورای عالی انقلاب فرهنگی را شامل دو موضوع؛ "سیاست­گذاری و ریل­ گذاری فرهنگ در کشور"  و همچنین "نظارت" دانست.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی حجت الاسلام والمسلمین محمود محمدی عراقی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه شورای فرهنگ عمومی که روز سه شنبه 98/4/4 با حضور دکتر صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دکتر عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد، خاطرنشان کرد: مهم­ترین مأموریت شورای عالی در دو موضوع؛ "سیاست­گذاری و ریل­ گذاری فرهنگ در کشور"  و "نظارت" خلاصه می شود.
وی  افزود: به نظر بنده در بخش اول شورای عالی انقلاب فرهنگی خوب عمل کرده و می­توان نمره قبولی به آن داد که نشانه آن نیز تشکیل جلسات و اسناد مصوب در زمینه آموزش عالی، علم و فناوری، فرهنگ و مسایل مختلف فرهنگی جامعه است.
حجت الاسلام والمسلمین محمدی عراقی تصریح کرد: اما در مورد بخش دوم به نظر من شورای عالی نمره قبولی نمی­گیرد و نتوانسته است ساز و کار مؤثری را برای نظارت بر اجرای این مصوبات تدوین کند.
وی افزود: توجه به تأثیرات فرهنگ غربی در جامعه از مواردی است که باید مورد توجه شورای فرهنگ عمومی باشد و مورد مطالعه قرار گیرد ضمن آنکه می­توان با مأموریت­ بخشی به سایر نهادها از قبیل سازمان صداوسیما، سازمان تبلیغات، آموزش عالی، پژوهشکده ­ها و ... در این زمینه به نتایج کارشناسی و مفید دست یافت.

 

اخبار مرتبط

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان فلسطین شمالی، شماره 309

کدپستی: ۱۴۱۶۹۳۳۷۹۵
(+9821) 66468271 - 5