کد خبر: 10027| تاریخ انتشار: جـمـعــه ، ۱۱ بهمن سال ۱۳۹۸ | ساعت ۱۰:۳۹:۰ | تعداد بازدید: ۱۰۸۵

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: مردم‌ باید به خوبی اهمیت انتخابات در کشور را درک‌ کنند تا مسائل و مشکلات اقتصادی مانع حضور آنها پای صندوق‌های رای نشود.
آیت الله محمود محمدی عراقی روز پنجشنبه در نشست استاندار کرمانشاه با ائمه جمعه استان که در استانداری برگزار شد، به حوادث اخیر اشاره کرد و اظهارداشت: روز تشییع پیکر مطهر حاج قاسم‌ سلیمانی و سیلی موشکی سپاه به آمریکا یوم الله بود.
وی به فرا رسیدن یوم الله ۲۲ بهمن نیز اشاره کرد و گفت: باید ائمه جمعه به جوانان بگویند که رژیم‌ ستم شاهی چه ظلمی به مردم می‌ کرد و منابع ملت را چگونه آمریکایی ها غارت می کردند.
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: طرح های ساماندهی آب های گرمسیری و سردسیری غرب کشور از طرح های بزرگی هستند که در این منطقه از برکات انقلاب اجرایی می شوند.
محمدی عراقی افزود: این طرح ها برای مدت های طولانی و حتی پیش از انقلاب بلاتکلیف مانده بودند که در نهایت با عنایت رهبری به نتیجه رسیدند.
وی تاکید کرد: مردم‌ از دستاوردهای انقلاب خبر ندارند از این رو باید آنها را به خوبی با این موفقیت ها آشنا کرد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مساله مهم پیش روی کشور امیددادن به مردم و برگزاری انتخاباتی پرشور است، گفت: مردم‌ باید به خوبی اهمیت انتخابات در کشور را درک‌ کنند تا مسائل و مشکلات اقتصادی مانع حضور آنها پای صندوق های رای نشود.
محمدی عراقی با تاکید بر اینکه ما باید این دوران سخت را با کمک مردم پشت سر بگذاریم، عنوان کرد: باید به مردم بگوییم که مردم ژاپن و آلمان چگونه با روزی ۱۶ ساعت کار کردن منجر به پیروزی و پیشرفت کشورشان شدند.
وی افزود: از نامزدهای انتخابات بخواهیم که حدود شرعی را رعایت کنند، وعده دروغ ندهند و یکدیگر را تخریب نکنند.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای هشت کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است.
انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دوم اسفند ماه ۹۸ بطور همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

منبع:ایرنا

 

اخبار مرتبط

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان فلسطین شمالی، شماره 309

کدپستی: ۱۴۱۶۹۳۳۷۹۵
(+9821) 66468271 - 5