کد خبر: 9874| تاریخ انتشار: چهارشنبه ، ۲۵ دی سال ۱۳۹۸ | ساعت ۱۶:۳۰:۰ | تعداد بازدید: ۳۵۶

جلسه سوم "بررسی عوامل راهبردی پیشرفت علمی و فناوری کشور" روز سه شنبه 24/10/1398 به ریاست دکتر سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور دکتر نیلی احمد آبادی رئیس دانشگاه تهران، دکتر سعید سهراب پور و دکتر برومند معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در این جلسه که به ارائه راهبردهای پیشنهادی در این زمینه اختصاص داشت، اعضا به بحث و بررسی پیرامون موضوعاتی مانند آمایش آموزش عالی پرداختند.
در ادامه موضوع طرح رتبه‌بندی دانشگاه‌ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت و اعضای جلسه ضمن تأکید بر لزوم انجام این رتبه‌بندی بر مواردی مانند لزوم تفکیک میان دانشگاه‌های تحت پوشش وزارت علوم و وزارت بهداشت، پیگیری اجرای طرح رتبه‌بندی و مأموریت گرا شدن دانشگاه‌ها تأکید کردند.
در این زمینه دکتر برومند معاون پژوهش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: پیشنهاد وزارت علوم این است که صندوق حمایت از پژوهشگران و نوآوران از زیر مجموعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به زیر مجموعه شورای عتف منتقل شود.
در ادامه جلسه عنوان شد دانشگاه آزاد اسلامی باید با همکاری وزارت علوم و وزارت بهداشت برنامه خود برای رتبه‌بندی را ارائه کند و همچنین این موضوع نیز مورد تأکید قرار گرفت که معیارهای رتبه‌بندی در نظام‌های آموزشی باید واحد باشد.
همچنین اعضا در مورد ایجاد موسسه سرمایه‌گذاری در دانشگاه‌ها ضمن تأکید بر لزوم دقت در تشکیل این موسسه بر این نکته نیز تأکید کردند که هزینه‌های این موسسه صرفاً باید از طریق درآمدهای همین موسسه تأمین شود و همچنین نباید این موضع باعث افزایش کارکنان دانشگاه شود.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در پایان جلسه مقرر شد با توجه به پیشنهادهای ارائه شده بررسی ادامه راهبردها و سیاست‌های پیشرفت علمی و فناوری کشور در جلسه آینده بررسی شود.

 

 

اخبار مرتبط

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان فلسطین شمالی، شماره 309

کدپستی: ۱۴۱۶۹۳۳۷۹۵
(+9821) 66468271 - 5