کد خبر: 9753| تاریخ انتشار: یـک شنبه ، ۱۵ دی سال ۱۳۹۸ | ساعت ۱۴:۳۳:۰ | تعداد بازدید: ۲۶۳۴

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با تأکید بر اینکه سردار شهید سلیمانی نمونه‌ برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری بود، گفت: شخصیت سردار شهید سلیمانی به عنوان الگویی جذاب و الهام بخش برای دانش آموزان وارد کتاب های درسی می شود.
حجت الاسلام و المسلمین علی ذوعلم در نشست شورای مدیران سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی ضمن عرض تبریک و تسلیت شهادت سردار بزرگ و پرافتخار اسلام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: این شهید بزرگوار سال ها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدان های مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سال ها آرزوی شهادت در راه خدا را داشت که سرانجام به این مقام والا رسید و به دست اشقی الاشقیا به شهادت رسید و تسلیم خواست خدای خویش شد.
وی ادامه داد: سردار شهید سلیمانی برخوردار از سه ضلع ایرانی، اسلامی و انقلابی و نمونه‌ برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری بود، او همه‌ عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. ایشان فردی انقلابی، مومن، مجاهد فی سبیل الله بود و می تواند الگویی بزرگ در نظام آموزشی ما برای نوجوانان و جوانان باشد.
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی افزود: اگر از ما سوال شود که به دنبال تربیت نسل بعدی به چه شکلی هستید باید بگوییم که افرادی شبیه به سردار سلیمانی هستند.
وی ادامه داد: باید با طراحی پخته، متقن و اثربخش نسبت به معرفی زندگی این شهید بزرگوار در مجلات رشد و کتب درسی دوره ابتدایی با رویکرد عاطفی و اخلاقی و در کتب دوره متوسطه با رویکرد تحلیلی عمیق، پرداخته شود.
ذوعلم در خصوص چگونگی این اقدام تشریح کرد: در همین راستا باید با تشکیل نشست های تخصصی، کاری متقن، حساب شده و انگیزه بخش به منظور معرفی شخصیت سرادر شهید سلیمانی و انتقال این الگو به نوجوانان و جوانان اقدام کرد؛ چرا که سردار سلیمانی می تواند به عنوانی الگویی جذاب و الهام بخش معرفی شد.
معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: یاد او همیشه در سرزمین ما جاودان خواهد بود و در آموزش و پرورش از او به عنوان اسوه جهاد و شهادت، مقاومت و ایثار یاد خواهیم کرد. دانش آموزان باید با این اسوه های بزرگ تاریخ اسلام در دوره معاصر آشنا شوند و این آشنایی برای همه ما یک ضرورت است.
سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت بامداد جمعه ۱۳ دی ماه در حمله نیروهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.  
بر اساس اعلام وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ رییس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود.
در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی سه روز عزای عمومی اعلام کردند.
رهبر معظم انقلاب همچنین در حکمی سردار سرتیپ پاسدار اسماعیل قاآنی را به فرماندهی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب کردند.

منبع: روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی

لطفا کد زیر را وارد نمایید

اخبار مرتبط

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان طالقانی، شماره 436

کدپستی: 1591814313
(+9821) 66976601 - 7