کد خبر: 8654| تاریخ انتشار: دوشـنـبه ، ۹ دی سال ۱۳۹۸ | ساعت ۹:۳۹:۰ | تعداد بازدید: ۲۰۲

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: رسانه عشق و اعتقاد عمیق به پیام بوده و اصحاب رسانه پلی میان مردم و مسؤولان هستند.
عزت‌الله ضرغامی شامگاه امروز در پنجمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر که در سالن ولایت اردبیل برگزارشد اظهار کرد: فعالیت کارمندی با هدف صرف رفع تعیین تکلیف در حوزه رسانه‌ای جایی نداشته و رسانه در واقع عشق و اعتقاد عمیق به پیامی که منتشر شده بوده و آن چیزی که به پیام ارزش داده و آن‌را ماندگار می‌سازد اعتقاد عمیق به محتوای پیام است.
وی افزود: در حوزه رسانه، فرهنگ و هنر باید لایه‌های بعدی را به خوبی بشناسیم، به‌طوری‌که گاهی اوقات بیان صریح دیدگاه‌ها و مطالب امکان‌پذیر نبوده و یا در مکان‌هایی نمی‌توان به صورت صریح دیدگاه‌های خود را بیان کرد و در چنین مواردی باید هجرت موضوعی و محتوایی کرده و از سایر لایه‌های رسانه‌ای برای بیان دیدگاه‌ها استفاده کرد.
عضو شورای عالی فضای مجازی ادامه داد: راه انتقال پیام تنها حوزه سیاسی نبوده و می‌توان با استفاده از راه‌های هنری، معنوی و فرهنگی نیز دیدگاه‌های خود را بیان کنیم و اما باید توان آن‌را داشته باشیم که در حوزه جدید مطالب را بگوییم‌.
ضرغامی تشریح کرد: در شرایط کنونی کشور که به فرموده مقام معظم رهبری کشور در پیچ و گردنه تاریخی قرار دارد، مسؤولان باید با تصمیمات خود باری را از دوش مردم بردارند نه اینکه باری بر دوش آنها بگذارند و در این میان اصحاب رسانه در این اوضاع همانند پلی میان مردم و مسؤولان هستند.
وی تصریح کرد: اگر در برهه کنونی مردم از اصلاح ناامید شوند خطر و تهدید برای همه بوده  و ربطی به هیچ خط سیاسی ندارد و اگر اصحاب رسانه در این بین پلی برای اتصال مردم و مسؤولان نباشند با مشکلات زیادی مواجه خواهیم شد، از این رو باید اصحاب رسانه با یک نگاه متعهدانه با اطلاعات دقیق و آگاهانه در راستای مطالبه‌گری و انتقال پیام تلاش کنند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به جایگاه استان اردبیل عنوان کرد: استان اردبیل خاستگاه صلحا، بزرگان، پاکان و مجاهدان بوده و صدای لبیک یا حسین مردم این استان در عزاداری‌های سیدالشهدا(ع) در تمام دنیا و جهان اسلام و شیعه شهرتی بی‌بدیل داشته است.
وی گفت: با تصمیم شورای عالی انقلاب فرهنگی، روز ۴ مرداد به‌عنوان روز بزرگداشت شیخ صفی الدین اردبیلی به عنوان عارف و شخصیتی جهانی و افتخار اسلام و شیعه تصویب و در تقویم رسمی کشور ثبت می‌شود.

منبع:فارس

 

اخبار مرتبط

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان فلسطین شمالی، شماره 309

(+9821) 66468271 - 5