کد خبر: 7578| تاریخ انتشار: دوشـنـبه ، ۲ دی سال ۱۳۹۸ | ساعت ۱۲:۴۳:۰ | تعداد بازدید: ۱۸۸

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی‌ گفت: برای حمایت از دانشجویان دکتری به دستگاه‌های ذی‌ربط ابلاغ شده که از کارهای پژوهشی و آموزشی آنان ‌حمایت مالی شود.
دکتر منصور کبگانیان‌ با اشاره به ‌اینکه درصد زیادی از دانشجویان دکتری جزء نخبگان کشور محسوب می‌شوند، اظهار کرد: برای اینکه این دانشجویان از کشور خارج نشوند، از سوی بنیاد ملی نخبگان و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کارهای مختلفی انجام شده است. برای حمایت از دانشجویان دکتری به دستگاه‌های ذی‌ربط ابلاغ شده که از کارهای پژوهشی و آموزشی آنان ‌حمایت مالی شود.
وی افزود: این مجموعه‌ها باید گزارش عملکرد خود را برای شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال کنند و این شورا به‌صورت جدی این موضوع را پیگیری می‌کند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی‌ بیان کرد: بنیاد ملی نخبگان صرفاً نباید به‌دنبال تسهیلات برای نخبگانی که در سامانه خود تعریف کرده‌ است، باشد؛ بلکه نخبگانی در سراسر کشور وجود دارند که باید آمار آن‌ها توسط این بنیاد تهیه و گزارشی از این روند به شورای عالی انقلاب فرهنگی داده شود.
کبگانیان خاطرنشان کرد: با بررسی گزارش‌های ارسال شده می‌شود فهمید که مشکلی در اساسنامه‌های بنیاد ملی نخبگان وجود ندارد اما در بخش عملکردهای این بنیاد مشکلاتی وجود دارد.

منبع:خبرگزاری آنا

 

اخبار مرتبط

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان فلسطین شمالی، شماره 309

(+9821) 66468271 - 5