کد خبر: 7344| تاریخ انتشار: دوشـنـبه ، ۱۱ آذر سال ۱۳۹۸ | ساعت ۱۵:۴۶:۰ | تعداد بازدید: ۳۶۵

رییس شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: با ادغام انجمن‌های ورزشی در فدراسیون‌ها جایگاه مدیریتی زن تنزل یافت و این در حالی است که باید از توانمندی مدیریتی زنان کشور استفاده کرد.
دکتر زهرا آیت‌الهی رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی در نشست نایب رییس‌های فدراسیون‌های ورزشی در آکادمی ملی المپیک گفت:  فکر می کنم نمره ورزش زنان و روند توسعه  آن خوب است. اصلی‌ترین مساله این است که به ورزش دختران در پایه باید توجه بیشتری کرد و امکانات بیشتری هم در ورزش پایه و همگانی فراهم شود.
وی رشد ورزش زنان پس از انقلاب را خوب  توصیف کرد و افزود: در کشور باید از توانمندی مدیریتی زن باید استفاده کرد.
رییس شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده گفت: با ادغام انجمن‌های ورزشی در فدراسیون‌ها و ورود مردان جایگاه مدیریتی ورزش زنان تنزل یافته است زیرا زمانی در انجمن‌های ورزشی مسوولیت امور را به طور مستقیم برعهده داشتند.
دکتر آیت اللهی افزود: ورزش زنان ایران مدلی ارائه کرد که مورد توجه کشورهای اسلامی قرار گرفت و معتقدیم ورزش زنان و توجه به آنها در ترویج ورزش نقش مهمی دارد.
رییس شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده افزود: امکانات ورزشی باید عادلانه در کشور توزیع شود و باید اقدامات بیشتری در این زمینه انجام شود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: ورزش یکی از جاهایی است که در عرصه های بین المللی معرف هویت کشور است.
دکتر آیت اللهی ادامه داد: در ورزش زنان نقاط قوت خوبی داریم و ضعف‌ها هم باید برطرف شود. زنانی در ورزش داریم که بسیار خوش درخشیدند و این روند در حال افزایش و مفید برای جامعه است.  
در این نشست از الهه قلی فلاح ورزشکار قهرمان پارااسکی، پروانه نظر علی چهره تاثیرگذار در ورزش زنان، طراح ورزش صبحگاهی مدارس استان مازندران و کتایون افشار طراح ورزش قایقرانی در آسیا تجلیل شد.

منبع:خبرگزاری ایرنا

 

اخبار مرتبط

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان فلسطین شمالی، شماره 309

(+9821) 66468271 - 5