کد خبر: 7328| تاریخ انتشار: یـک شنبه ، ۱۰ آذر سال ۱۳۹۸ | ساعت ۹:۴۹:۰ | تعداد بازدید: ۱۸۸

مهندس ضرغامی گفت: مردم معتقدند بسیج مایه قوام و امنیت کشور است و بسیاری از ارزش ها را در خود جای داده و آنها را ترویج داده است. مردم قدردان این جایگاه هستند اما هنوز تا رسیدن به توقعات بزرگی که از بسیج به دلیل جایگاه رفیع آن می رود، فاصله باقی مانده است.
مهندس سید عزت الله ضرغامی در مورد استفاده از ظرفیت بسیج در حل مشکلات کشوری گفت: ظرفیت های بسیج بسیار گسترده است، بسیج نیروی مردمی است که از دل مردم و خود انها تشکیل شده است. بسیج یک رفتار است، بسیجی یک اعتقاد است به همین جهت فراگیری بسیج از هر چیزی در جامعه بیشتر است.
 عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: آحاد مردم می توانند مصداق رفتارهای بسیجی باشند. اگر منظور آن باشد که تا چه اندازه این ظرفیت عظیم به فعلیت رسیده است و از تمام توانمندی ها و پتانسیل آن در جهت منافع و مصالح مردم استفاده شده است، می توان گفت هنوز با این هدف فاصله داریم، باید این فاصله ها را کم کنیم اما به نسبت سال هایی که از عمر بسیج می گذرد و میدان ها و صحنه هایی که بسیج در داخل کشور دیده است به خصوص در برخی مواقع بسیج به خوبی امتحان خود را پس داده است.
 عضو شورای عالی فضای مجازی تصریح کرد: مردم اعتقاد دارند به اینکه بسیج مایه قوام کشور و امنیت آن است و بسیاری از ارزش ها را در خود جای داده و آنها را ترویج داده است. مردم قدردان این جایگاه هستند اما هنوز تا رسیدن به توقعات بزرگی که از بسیج به دلیل جایگاه رفیع آن می رود، فاصله باقی مانده است.
 وی در مورد استفاده از ظرفیت بسیج توسط مسئولان در حل مشکلات کشور افزود: سازمان ها و نهادها باید خود دارای تفکر بسیجی غیر از نهادی که با این عنوان در سازمان خود دارند، باشند. در حال حاضر اگر الگو و رفتار بسیجی را ملاک خود قرار دهند، در رسیدن به اهداف خود بسیار موفق خواهند بود.

منبع:شبستان

 

اخبار مرتبط

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان فلسطین شمالی، شماره 309

(+9821) 66468271 - 5