کد خبر: 4964| تاریخ انتشار: شــنـبـه ، ۱۲ مرداد سال ۱۳۹۸ | ساعت ۱۸:۳۰:۰ | تعداد بازدید: ۴۲۵۷

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن ابراز امیدواری مبنی بر اهتمام همه فعالان قرآنی به مفاد بیانیه دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی،‌ گفت: تشکیل اتحادیه‌های فراگیر صنفی به همگرایی و تقویت ظرفیت‌های نهفته کمک می‌کند.
دکتر سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره دیدگاه‌اش نسبت به بیانیه اخیر دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره ادغام اتحادیه‌های قرآنی گفت: تشکیل اتحادیه‌های فراگیر صنفی می‌تواند به همگرایی و تقویت ظرفیت‌های نهفته در هر صنف کمک کند.
وی تصریح کرد: در حوزه قرآن کریم، این ضرورت مضاعف است. چرا که نوا و ندای کتاب وحی همواره دعوت به وحدت و پرهیز از تفرقه و تشتت در امور است.
دکتر صالحی افزود: خوشبختانه با همین نگرش، موضوع یکپارچه‌سازی تشکل‌های قرآنی با پیشنهاد و پیگیری فعالان قرآنی مطرح شد و در دستور کار شورای توسعه قرآنی قرار گرفت.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: در فرایند اجرا، برخی از اختلاف‌نظرها که بعضاً طبیعی است، بروز کرد و عملاً موجب وقفه‌ای در این مسیر شد.
دکتر صالحی افزود: خوشبختانه بیانیه دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی به این دوران توقف پایان داد و مسیر آینده کار را شفاف و روشن کرد.
وی در پایان تأکید کرد: ضمن تشکر از حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عاملی، دبیر محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی که به تثبیت و تقویت این نهاد قرآنی همت گماردند، امیدوارم که مفاد بیانیه مورد اهتمام تمامی فعالان قرآنی قرار گیرد و با تقویت روح همدلی و همکاری فرصت‌های خدمت هر چه بیشتر به ساحت معارف نورانی قرآنی را فراهم سازند.

 

اخبار مرتبط

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان فلسطین شمالی، شماره 309

کدپستی: ۱۴۱۶۹۳۳۷۹۵
(+9821) 66468271 - 5