کد خبر: 4252| تاریخ انتشار: شــنـبـه ، ۲۸ اردیبهشت سال ۱۳۹۸ | ساعت ۹:۵۹:۰ | تعداد بازدید: ۴۶۶۱

وزیر بهداشت از برنامه ریزی برای جذب دانشجویان استعداد درخشان در نظام ارائه خدمت و شرکت های دانش بنیان و تقویت کیفیت آموزش علوم پزشکی خبر داد.
 دکتر سعید نمکی  در حاشیه نشست با دانشجویان استعداد درخشان دانشگاه‌های علوم پزشکی که در محل دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد درباره وضعیت کیفیت آموزش پزشکی گفت: دانشجویان استعدادهای درخشان به کیفیت آموزش اشاره کرده اند و خوشبختانه با طرحی که در حوزه معاونت آموزشی وزارت بهداشت دنبال می‌شود ما بحث تحول نظام آموزش پزشکی را در کشور در دست اجرا داریم.
وی افزود: در این راستا تکیه بر ظرفیت‌های ملی و استفاده از نخبگان چه در سطح تحصیلات عالی چه در بخش کارشناسی، همین طور تحول در ساختار آموزشی چه در واحدهای درسی، چه در شیوه‌های آموزشی و چه در شیوه‌های ارزیابی، اگر این تحول کامل محقق شود و همکاران ما در وزارت بهداشت آن را دنبال می‌کنند ساماندهی مناسبی را در ساختار آموزشی کشور خواهیم داشت.
وزیر بهداشت یادآور شد: ما در وزارت بهداشت به دنبال این هستیم که چه کسی را در چه سطحی از مهارت، در چه زمانی، توسط چه کسی، با چه هزینه و برای کدام بخش نظام ارائه خدمت تربیت کنیم.
وی گفت: اگر بتوانیم این بخش را به سرانجام برسانیم هم گله مردم از نوع ارائه خدمت دانش آموختگان علوم پزشکی حل می‌شود و هم دانش آموختگان علوم پزشکی مهارت‌هایی را خواهند آموخت که در نظام خدمت به آن نیاز است و هم اساتید با آن مهارت‌ها آشنا خواهند شد که چه مهارت‌هایی را آموزش دهند.
نمکی درباره بحث کوچ نخبگان و چگونگی حمایت دولت از نخبگان گفت: اولین گامی که باید برداریم نخبه نوازی است به این معنی است که باید نخبگان را کشف کنیم و بشناسیم و دوم اینکه راه‌هایی را برای رشد آنها فراهم کنیم. سوم اینکه وقتی دانشجوی نخبه تحصیل اش به پایان رسید باید راهکارهایی برای جذب وی پیدا کنیم.
وی خاطرنشان کرد: نخبگان تا از آینده کاری خود مطمئن نباشند قطعاً در حین تحصیل به فکر کوچ می‌افتند. خیلی از کسانی که کشور می‌روند نمی‌روند که جای بهتری را تجربه کرده باشند. می‌روند زیرا ما زیرساخت‌های اشتغال آنها را فراهم نکردیم.
وزیر بهداشت گفت: ما در وزارت بهداشت درصدد هستیم که با همکاران خود سعی کنیم که در ۲ تا ۳ سال آینده تمام دانشجویان استعداد درخشان و نخبه را در نظام ارائه خدمت چه در دانشگاه و چه در مراکز تحقیقاتی و چه در تقویت شرکت‌های دانش بنیان و پارک‌های علم و فناوری برای جذب آنها و چه در نظام ارائه خدمات از آنها استفاده کنیم.

منبع:فارس

 

اخبار مرتبط

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان فلسطین شمالی، شماره 309

کدپستی: ۱۴۱۶۹۳۳۷۹۵
(+9821) 66468271 - 5