کد خبر: 11184| تاریخ انتشار: پنـج شنبه ، ۱۸ اردیبهشت سال ۱۳۹۹ | ساعت ۱۷:۳۴:۰ | تعداد بازدید: ۶۴۳

رییس دانشگاه تهران بر لزوم توجه به تحقیقات مرتبط با علوم پایه برای مقابله با این بیماری و ایجاد شبکه همکاری بین محققان تأکید کرد.
محمود نیلی احمدآبادی به همراه اعضای کمیته راهبردی «بررسی راهکارهای علمی جلوگیری از شیوع و مقابله با ویروس کوید -۱۹»، درجلسه‌ای با حضور فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلان‌شهر تهران و همچنین جمعی از استادان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: دانشگاه تهران، برای انجام مسئولیت‌پذیری اجتماعی، کارگروه‌های مختلف فناوری، اجتماعی و اقتصادی را با همکاری دانشگاه‌های بزرگ تشکیل و ابعاد مختلف شیوع و مقابله با این بیماری را مورد بررسی قرار داده است.
وی با بیان اهمیت و لزوم گسترده‌تر کردن شبکه تحقیقاتی بین محققان جهت مقابله با این بیماری، برای انجام هرگونه همکاری در این زمینه با ستاد مقابله با بیماری کرونا، اعلام آمادگی کرد.
علی‌رضا زالی فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا، نیز با قدردانی از فعالیت‌های گسترده در حال انجام مرتبط با ویروس کوید -۱۹ در دانشگاه تهران، پیشگیری، تشخیص و درمان را سه محور اصلی مقابله با کرونا اعلام کرد.
زالی همچنین با استقبال از تشکیل کارگروه‌های مشترک بین ستاد مقابله با کرونا و دانشگاه تهران، مطابق با سه محور یاد شده، بر لزوم عملیاتی کردن نتایج تحقیقات کارگروه‌ها در حداقل زمان ممکن تأکید کرد.
در ادامه جلسه، مدیران کارگروه‌های علمی مقابله با ویروس کوید -۱۹، ضمن تبیین لزوم دسترسی به داده‌ها در سطح ملی جهت انجام تحقیقات دقیق‌تر، گزارشی از فعالیت‌های انجام گرفته و در حال انجام کارگروه‌ها در زمینه‌های مختلف همچون، استفاده از زیست حسگرها جهت تشخیص، ایجاد کیت‌های تشخیص در سطح ملی، استفاده از روش‌های بیوفیزیکی برای شناسایی، پیشگیری، مقابله و درمان ویروس، ساخت واکسن و داروهای مؤثر برای درمان، ساماندهی داده‌های شبکه‌های اجتماعی و تحلیل هوشمند داده‌ها مرتبط با بیماری کرونا ارائه کردند.
کد خبر 4919607

منبع:دانشگاه تهران

 

اخبار مرتبط

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان فلسطین شمالی، شماره 309

کدپستی: ۱۴۱۶۹۳۳۷۹۵
(+9821) 66468271 - 5