کد خبر: 10409| تاریخ انتشار: چهارشنبه ، ۱۴ اسفند سال ۱۳۹۸ | ساعت ۱۸:۳۱:۰ | تعداد بازدید: ۲۰۰۴

امروز آخرین وضعیت شیوع بیماری کرونا در جلسه‌ای با حضور مسئول دفتر رهبر معظم انقلاب در قم بررسی شد.
حجت الاسلام والمسلمین محمدی عراقی، مسئول دفتر رهبر معظم انقلاب در قم در این جلسه با بیان قدردانی رهبر معظم انقلاب به کادر درمانی و مدیران استانی در مبارزه با بیماری کرونا گفت: مردم قم همواره در صف مقدم انقلاب حرکت کرده اند و در بلای این ویروس منحوس بار دیگر مردم قم از این آزمون سربلند خارج می شوند.
وی به پیگیری هرچه بیشتر کمبودهای موجود تاکید کرد و گفت: برخی از این کمبودها در سطح استان با پیگیری مسئولان مرتفع می شود، اما برخی از آن‌ها نیاز به پیگیری در سطح ملی دارند که باید از طریق وزارت بهداشت تا حصول نتیجه پیگیری می شود.
دکتر ابرازه قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی استان قم نیز در این جلسه با بیان اینکه در حال حاضر ۸۳۰ نفر مبتلا یا مشکوک به کرونا در قم بستری هستند گفت: در استان ۲۵۶ مورد مثبت قطعی ابتلا به کرونا در استان شناسایی و از هزارو چهار مورد نیز نمونه برداری شده است.
ابرازه با اشاره به اینکه تاکنون حدود ۳۰ نفر از شهروندان قم براثر ابتلا به این بیماری جان باخته اند افزود: در حال حاضر بیمارستان‌های کامکار، فرقانی، علی بن ابیطالب، امام رضا و شهید بهشتی به بیماران مبتلا یا مشکوک به کرونا اختصاص داردو به طور متوسط در روزهای اخیر روزانه دویست مورد جدید مبتلا یا مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری و حدود دویست نفر بهبود یافته هم ترخیص می شوند.
وی مهمترین شیوه مبارزه با کرونا را ایزوله خانگی دانست و یادآورشد: بیست هزار مترمربع از سطح شهر گندزدایی می شود و یک بیمارستان سیار ارتش در منطقه پردیسان راه اندازی و یک بیمارستان سیار دیگر هم توسط سپاه در منطقه جمکران به زودی مستقر می شود.
ابرازه افزود:هزار بسته بهداشتی شامل ماسک و موادضدعفونی کننده تا کنون به مردم تحویل و از امشب توزیع مجدد این اقلام بین شهروندان از سر گرفته می شود.
دکتر ابرازه با توجه شیوع ویروس کرونا خواستار افزایش روزهای تعطیل در استان شد و گفت: آمارهای به دست آمده نشان می دهد در روزهای تعطیل تعداد بستری‌ها به مراتب کاهش می‌یابد و امیدواریم مسئولان استان با افزایش موقت روزهای تعطیل به این روند کمک کنند.
فرمانده سپاه استان قم هم در این جلسه به برخی اقدامات صورت گرفته برای کنترل شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: پدافند جنگ نوین سپاه پاسداران با ۱۲ خودرو از هشتم اسفند تا کنون ۵۲۰ هزار متر مربع از اماکن عمومی را ضدعفونی کرده است.
سردار شاهچراغی به کشف اقلام متعدد احتکار شده از قبیل ماسک و ژل ضدعفونی توسط نیروهای سپاه اشاره کرد و گفت: از روز گذشته یگان فاتحین سپاه با استقرار در خروجی‌های استان اقدام به غربالگری و تب سنجی مسافران می کنند.

منبع:خبرگزاری حوزه

 

اخبار مرتبط

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان فلسطین شمالی، شماره 309

کدپستی: ۱۴۱۶۹۳۳۷۹۵
(+9821) 66468271 - 5