کد خبر: 10263| تاریخ انتشار: سـه شنبه ، ۲۹ بهمن سال ۱۳۹۸ | ساعت ۱۶:۵۹:۰ | تعداد بازدید: ۲۷۱

یک جامعه شناس در نشست قهرمان بدون مرز گفت: لقب شهید فلسطین نشان می‌دهد، شهادت سردار سلیمانی در کانون مواجهه امت اسلامی قرار گرفته و در سطح وسیعی عینیت و تحقق پیدا کرده است.
در این هم اندیشی، حجت الاسلام والمسلمین شمس الله مریجی رئیس دانشگاه باقرالعلوم (ع) ضمن تشکر از برپایی این نشست هم اندیشی اظهار کرد: ایده‌هایی که امروز در این نشست در راستای پاسداشت مقام سردار دل‌ها بیان شد، راهگشاست و چنین ایده‌هایی در قالب کتابی تدوین خواهد شد.
همچنین، حجت الاسلام والمسلمین حمید پارسانیا عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم (ع) اظهار کرد: این نشست و تدوین کتاب «عقل سرخ (یادنامه علوم اجتماعی ایران برای حاج قاسم و جهان پس از شهادتش)» در این فرصت کم، یکی از برکات وجودی شهید سلیمانی بود و یک واقعیت اجتماعی است؛ شهید بهشتی یک امت بود و شهید سلیمانی یک مکتب بود و تحقق یک امت در یک فرد ولو ابراهیم خلیل باشد، یک حادثه عظیمی است.
وی گفت: شهادت شهید بهشتی با آنچه که در شهادت سلیمانی اتفاق افتاد، قابل مقایسه نیست، موجی که در شهادت شهید سلیمانی اتفاق افتاد، در سطح امت در سطح وسیع‌تری صورت گرفت اما شوری که در شهادت شهید بهشتی رخ داد، در سطح جامعه ایران بود.
عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم (ع) با بیان این که امروز در سطح وسیع‌تر از فرامرزهای ایران است که سردار سلیمانی شناخته می‌شود، تصریح کرد: وقتی که جریان چپ در سده قرن ۲۰ موجی را به راه انداخت، چهره‌های خود را الهام بخش جهان آن رو دانست و امروز سردار سلیمانی چنین واقعیتی را در سطح جهانی پیدا کرده و در حوزه امت اسلامی صورت گرفته است.
وی افزود: وقتی که لقب شهید فلسطین از سوی مقام فلسطینی به شهید سلیمانی داده می‌شود، یعنی شهادت ایشان در کانون مواجهه امت اسلامی قرار گرفته و در سطح وسیعی عینیت و تحقق پیدا کرده است.
حجت الاسلام والمسلمین پارسانیا اظهار کرد: شهادت سردار سلیمانی یکی از ایام الله بود و مراسمی که برای ایشان گذاشته شد، این هم از ایام الله است و ذکر یوم الله یک واقعیت است؛ توجهی که امت اسلام به ایشان کردند، احیای یوم الله است و تحقق خود یک یوم الله بود و یک واقعیت اجتماعی می‌باشد و دامنه این واقعیت در تدوین این کتاب است.
وی گفت: وصیت نامه شهید سلیمانی دفتر دیگری است و به نظر می‌رسد که در خصوص وصیت نامه این شهید بزرگوار نیز یک جلد کتاب تفسیر تدوین شود.

منبع:خبرگزاری مهر

 

اخبار مرتبط

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان فلسطین شمالی، شماره 309

(+9821) 66468271 - 5