کد خبر: 6947| تاریخ انتشار: جـمـعــه ، ۱۰ آبان سال ۱۳۹۸ | ساعت ۱۲:۱۱:۰ | تعداد بازدید: ۳۸۷۳

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: در حقیقت دانشگاه و فضای علمی ما فضایی است با معنویت و مکتب وحیانی اسلام عجین است و شاهد موج ارزش‌های دینیدر دانشگاه‌ها هستیم.
حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، در سومین شب آیین اختتامیه بیست‌وچهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار شد، اظهار کرد: حضور نخبگان جوان قرآنی در فضایی که بسیاری به دنبال این هستند تا القاء کنند که فضای جوان کشور و فضای فرهیخته کشور با ارزش‌های دینی و آرمان‌های اسلام فاصله گرفته و در این مسیر قرار ندارند، حقیقت نسل جوان را به خوبی نشان‌می‌دهد.
وی ادامه داد: اینکه شاهد هستیم، جشنواره قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی پرمخاطب‌ترین برنامه فرهنگی است، خلاف این ادعا را ثابت می‌کند و افزایش شرکت‌کنندگان در جشنواره از ۳۰۰‌هزار نفر به بیش از ۷۰‌هزار نفر با موضوع قرآن نشان‌دهنده علاقه جامعه دانشگاهی به قرآن کریم و آموزه‌های آن است.
حجت‌الاسلام و المسلمین رستمی ابراز کرد: در حقیقت دانشگاه و فضای علمی ما فضایی است با معنویت و مکتب وحیانی اسلام عجین است و شاهد هستیم که حضور پررنگ دانشجویان در ایجاد فضای معنوی دانشگاه، ایجاد فرصت برای داشگاهیان در این زمینه موج ارزش‌های دینی را در دانشگاه رقم می‌زند.
وی عنوان کرد: اربعین نمونه این امر است که امسال بیش از ۵۰۰هزار نفر از دانشگاهیان در اجتماع بزرگ اربعین شرکت کرده‌اند و مسیر نورانی نجف تا کربلای معلی را پیاده طی کردند و این حقیقت جامعه ماست.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، با بیان اینکه متأسفانه به واسطه تغییراتی که در جامعه اتفاق افتاده و  هجمه‌هایی ایجاد شده است، گفت: در چنین شرایطی نارضایتی‌هایی و گله‌مندی‌هایی از عملکرد مسئولین شکل گرفته که باعث شده جامعه را به شکلی دیگر معرفی کنند اما حقیقت جریان فرهیخته و دانشگاهی ما چیز دیگری است و در اتفاقات مختلف شاهد حضور معنوی جامعه دانشگاهی هستیم.
وی افزود: نمونه این امر وقوع سیل است که شاهد بودیم دانشجویان و دانشگاهیان در امدادرسانی به هم‌وطنان سیل‌زده به صورت خودجوش ورود جدی داشتند و این حرکت بی‌نظیر بود.
حجت‌الاسلام و المسلمین رستمی تأکید کرد: این حرکت باعث شد تا کشور به سرعت از وضعیت بحران عبور کند و مناطق بازسازی شود و این امر ناشی از اقدام مخلصانه و جهادگونه نسل جوان کشور بود.
وی اضافه کرد: پیامبر اکرم(ص) فرمودند: گروهی خواهند آمدند که در شرایطی که همه دست از دین خدا برخواهند برداشت، دین خدا را یاری خواهند کرد و آن قوم از سرزمین سلمان هستند.
وی ادامه داد: حب به خدا، خاکساری، استواری در برابر دشمنان خدا و مجاهدت در راه خدا از ویژگی مؤمنان هستند و  در نهایت از این گروه به عنوان حزب‌الله یاد شده است.
این مقام مسئول گفت: کسی که از آغاز دوران جوانی قرآن با گوشت و خونش آمیخته شود، شیطان به دل او راه ندارد و باعث نورانیت کشور خواهد شد و دل این جوانان خانه کلام خدا است و در هرجا که این افراد باشند اطرافیان خود را روشن خواهد کرد.

منبع:خبرگزاری حوزه

 

اخبار مرتبط

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان فلسطین شمالی، شماره 309

کدپستی: ۱۴۱۶۹۳۳۷۹۵
(+9821) 66468271 - 5