کد خبر: 6860| تاریخ انتشار: دوشـنـبه ، ۲۹ مهر سال ۱۳۹۸ | ساعت ۱۴:۲۹:۰ | تعداد بازدید: ۵۰۵۲

رئیس دانشگاه تهران با بیان اینکه سیلاب ابتدای امسال نخستین تجربه در تاریخ کشور است، گفت: برای پیشگیری در وقوع سیلاب احتمالی دیگر نتایج تحقیقات علمی گزارش سیلاب را در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قراردادیم تا درنحوه بازسازی خانه‌های مسکونی استفاده شود.
محمود نیلی احمد آبادی رئیس دانشگاه تهران با اشاره به تکمیل شدن گزارش نهایی هیأت رسیدگی به سیلاب گفت: دانشگاه تهران در ارائه گزارش نهایی هیأت رسیدگی به سیلاب در گام اول یافته‌های تحقیقاتی خود را در اختیار دستگاه‌های اجرایی قرار داده است تا در صورت نیاز اطلاعات تکمیلی را به آن اضافه کنند.
* ارائه گزارش پیشگیری از تخریب خانه های مسکونی به بنیاد مسکن انقلاب
وی افزود: با توجه به ساخت و سازهای خانه های مسکونی مناطق سیل زده گزارش مربوط به پیشگیری از تخریب خانه‌های روستایی در حوادث آینده در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار گرفت تا در نحوه احداث خانه‌های تخریب شده مورد استفاده قرار گیرد.
گزارش هیأت رسیدگی به سیلاب یک گزارش بی طرفانه است
نیلی احمد آبادی تصریح کرد: گزارش هیأت رسیدگی به سیلاب یک گزارش بی طرفانه است که برای 10 سال آینده کشور کاربرد دارد و می تواند در پیشگیری از حوادث موثر واقع شوداین در حالی است که پوشش جنگلی و مراتع که به مرور زمان از بین رفته است باید دوباره ایجاد شده و در مناطقی که به اشتباه جاده احداث شده یا دیوار روخانه تنگ شده است باید به حالت اولی خود بازگشته و اصلاح شود.
وی ادامه داد: در گزارش نهایی هیأت رسیدگی به سیلاب بعضی از اقدامات در کوتاه مدت قابل اجرا بوده و برخی دیگر باید در دراز مدت انجام گیرد.
منبع: فارس

 

اخبار مرتبط

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان فلسطین شمالی، شماره 309

کدپستی: ۱۴۱۶۹۳۳۷۹۵
(+9821) 66468271 - 5