کد خبر: 4765| تاریخ انتشار: پنـج شنبه ، ۲۷ تیر سال ۱۳۹۸ | ساعت ۱۰:۱۵:۰ | تعداد بازدید: ۴۶۹۷

مجموعه گفت‌وگوهای تحلیلی فرهنگی با مهدی گلشنی، استاد فلسفه علم دانشگاه صنعتی شریف و چهره ماندگار کشور با عنوان فرهنگ و پیشرفت مطلوب به چاپ دوم رسید.
کتاب «فرهنگ و پیشرفت مطلوب» به همت گروه معرفت‌شناسی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با هدف شناساندن و فراگیرسازی یادداشت‌ها و گزارش‌ها و مصاحبه‌های مختلف با دکتر مهدی گلشنی که در سال ۹۷ منتشر شده بود، در سال جاری به چاپ دوم رسید.
این کتاب با عنوان «فرهنگ و پیشرفت مطلوب» (مجموعه گفت‌وگوها با دکتر مهدی گلشنی) درباره معضل‌ها و ناهنجاری‌های علمی و فرهنگی کشور است.
اهم مسائلی که در این مصاحبه‌ها مطرح شده‌اند عبارت است از: «علوم قدیم و علوم جدید و تفاوت آنها»، «ضرورت توجه کامل به فرهنگ و نقش آن در پیشرفت همه‌جانبۀ کشور»، «بررسی وضعیت علمی و فرهنگی دانشگاه‌ها»، «ضرورت پرداختن به رفع نیازهای کشور و توجه به نوآوری در علوم روز»، «ضرورت توجه به مشکلات فرهنگی کشور و ریشه‌یابی آنها»، «رابطۀ علم و دین و ضرورت توجه به جهان‌بینی اسلامی»، «ضرورت تقویت هویت ملی دینی»، «ضرورت توجه به شایسته‌سالاری در انتصاب‌ها»، «ضرورت تعامل حوزه و دانشگاه»، «ضرورت توجه به علوم انسانی و لزوم برقرار کردن ارتباط بین علوم انسانی و سایر علوم»، «علم دینی و ضرورت پرداختن به آن در عصر ما»، «ضرورت توجه به نقش انسان‌سازی علوم»، «رابطۀ علم و تکنولوژی»، «مسائل جهانی‌شدن»، «پاسخ به شبهه‌هایی که تحت عنوان علم در مقابل خداباوری مطرح شده است»، و در نهایت «اهمیت توجه به مشترکات اسلام و سایر ادیان توحیدی».
کتاب «فرهنگ و پیشرفت مطلوب» به کوشش سیدحسین امامی با قیمت ۷۰ هزار تومان توسط موسسه فرهنگی دانش و اندیشه معاصر در اختیار مخاطبان قرار گرفته است.
دکتر مهدی گلشنی خواندن این کتاب را به همه علاقه مندان و عاشقان به ایران اسلامی و دغدغه مندانی که برای آبادی و آزادی ایران عزیز دل می سوزانند و برای رسیدن به پیشرفت مطلوب و متعالی تلاش می کنند، توصیه کرده است.
منبع: خبرگزاری مهر

 

اخبار مرتبط

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان فلسطین شمالی، شماره 309

کدپستی: ۱۴۱۶۹۳۳۷۹۵
(+9821) 66468271 - 5