کد خبر: 13760| تاریخ انتشار: پنـج شنبه ، ۱۲ تیر سال ۱۳۹۹ | ساعت ۲۱:۲۳:۰ | تعداد بازدید: ۱۲۰۱

باید قدر این نیروهای مؤمن و انقلابی را بدانیم که در کشورمان زیاد هستند، گروه‌های جهادی رسالت مهمی برعهده دارند و مردم ومحرومین که در سختی هستند را نسبت به حوزه، روحانیت و حزب اللهی ها خوش بین می‌کنند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمود محمدی عراقی در نشست گروه‌های مردمی قرارگاه جهادی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) که در مجتمع شهر آفتاب قم برگزار شد، اظهار داشت: ممکن است در زمینه اقتصاد دچار ضعف باشیم ولی یک مزیت و برتری داریم که در هیچ جا وجود ندارد و آن "فرهنگ دینی" است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین ‌محمدی عراقی عنوان کرد: هفته امامت و ولایت را در عید سعید غدیر در پیش داریم و باید از امروز برنامه‌ریزی شود تا در زمینه کمک به نیازمندان اقدام شود، خوشابحال کسانی که در زمینه کار خیر اهتمام دارند و کسی از آن خبر ندارد، به خدا قسم اگر مردم را به صحنه بیاوریم همه مشکلات کشور حل می‌شود ولی نیازمند برنامه‌ریزی مناسب هستیم.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در هیچ مکتب و دینی این موضوع را نداریم که شخصی کمک کند و نامی از وی باقی نباشد از این افراد در کشورمان کم نداریم و باید از این ظرفیت و فرهنگ دینی بیشتر بهره‌مند شویم.
‌عضو مجلس خبرگان رهبری‌ادامه داد: باید قدر این نیروهای مومن و انقلابی را بدانیم و در کشورمان زیاد هستند، گروه‌های جهادی رسالت مهمی برعهده دارند و مردم ومحرومین که در سختی هستند را نسبت به حوزه، روحانیت و حزب اللهی ها خوش بین می‌کنند.
‌وی افزود: برخی افراد مدعی هستند که فرهنگ جایگاهی ندارد و مشکل کشور اقتصادی است واقتصاد در پیوند با قدرت‌های جهانی حل می‌شود، ‌یکی از مزیت های کرونا این بود که افرادی که دوران دفاع مقدس را باور نداشتند برای آن‌ها ثابت شد که در دوران سختی و بحران، فرهنگ دینی سبب رفع مشکلات است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند ملت ایران در زمینه مقابله با کرونا خوش درخشید، گروه‌های جهادی و طلاب و جهادگران ‌در این زمینه اهتمام داشتند و از نقطه بحران عبور کردیم.
مسئول دفتر مقام معظم رهبری در قم عنوان کرد: این موضوع کار بزرگی بود که روز ۱۳ فروردین یک خانواده از منزل بیرون نیامد که این موضوع به خاطر فرهنگ دینی و منویات مقام معظم رهبری و مراجع و علما است.

منبع:خبرگزاری حوزه

 

اخبار مرتبط

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان فلسطین شمالی، شماره 309

کدپستی: ۱۴۱۶۹۳۳۷۹۵
(+9821) 66468271 - 5