کد خبر: 11290| تاریخ انتشار: یـک شنبه ، ۲۸ اردیبهشت سال ۱۳۹۹ | ساعت ۱۳:۳۳:۰ | تعداد بازدید: ۱۲۱۹

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: خود طراحان معامله قرن هم می‌دانند که غیرممکن است اسرائیل و آمریکا بتوانند با چند کشور مزدور عرب معامله قرن را محقق کنند.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، حجت الاسلام والمسلمین محمود محمدی عراقی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در رابطه با اثرگذاری روز قدس در معادلات جهان و چگونگی سرعت بخشیدن روز قدس به روند نابودی رژیم صهیونیستی اظهار کرد: شما می‌دانید که قدس یک موضوع قرآنی است و مسأله ای نیست که بر اثر حوادث و با ظلم و زور تحقق یافته باشد. مسجدالاقصی قبله اول مسلمانان و مورد احترام همه ادیان ابراهیمی است به این معنا که صرفاً محدود به اسلام نیست، یعنی حتی مسیحیت و یهود هم برای آن احترام قائل هستند.
وی عنوان کرد: همه ادیان ابراهیمی در برابر اشغال مسجدالاقصی و بیت المقدس صد درصد موضع سلبی و منفی دارند و چیزی نیست که قابل صرفنظر کردن باشد. این موضوع مسأله یک کشور یا یک ملت نیست بلکه مسأله ای فراملی است. آزادسازی قدس، یک آرمان بشری و یک هدف مقدس الهی است و هیچ عاملی نمی‌تواند جلوی این پیشرفت و تحقق این آرمان بزرگ را بگیرد و پشتوانه آن همه ادیان الهی و همه ملت‌های مومن به خدا و آزاده جهان است‌.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: مسأله قدس قابل فراموش کردن و صرفنظر کردن در طول زمان نیست اما با توجه به شرایط فعلی دو مسأله وجود دارد. یکی طرح استکباری_ صهیونیستی آمریکا تحت عنوان معامله قرن است که این طرح را هیچکس در دنیا قبول ندارد جز نئوکان‌ها، ترامپ و صهیونیست‌های تندرو. حتی یهودی‌های خود فلسطین با معامله قرن مخالف هستند و علیه مبارزه قرن موضع گیری و حتی تظاهرات می‌کنند. خود آمریکایی‌ها غیر از افراطیون، کل مسلمانان جهان، کل فلسطینی‌ها با این مسأله مخالف هستند. امسال هدف اصلی روز قدس نفی معامله قرن و به شکست کشاندن این توطئه جدید آمریکایی‌ها، ترامپ و صهیونیست‌های افراطی است‌.
حجت الاسلام والمسلمین محمدی عراقی افزود: معامله قرن معامله بین آمریکا و صهیونیست‌ها است. مردم آمریکا هم فهمیدند هدف ترامپ فقط پیروزی در انتخابات است و می‌خواهد آراء افراطی‌ها جلب شود تا ترامپ مجدد انتخاب و پشتوانه مالی صهیونیست‌های افراطی برای انتخاب دوباره ترامپ بتواند از این طرق محقق شود. به عقیده من خود طراحان معامله قرن هم می‌دانند با وجود مخالفت یکپارچه فلسطینی‌ها و همه مسلمانان این کار عملی نیست و غیرممکن است اسرائیل و آمریکا بتوانند با چند کشور مزدور عرب معامله قرن را محقق کنند. هیچکس جرات ندارد پای معامله قرن امضا بگذارد لذا مسأله قدس زنده است.
وی خاطرنشان کرد: نکته دوم این است که با توجه به شرایط کرونا ممکن است روز جهانی قدس در شکل با تغییراتی روبرو شود و اجتماع عظیم روز قدس در یک مکان به شکل ثابت امکان پذیر نباشد اما به شکل‌های دیگر قابل اجرا است که از جمله آن استفاده از فضای مجازی است، یک محکومیت سراسری توسط همه مردم آزاده جهان و اتحاد بین همه مسلمانان، مسیحیان و یهودیان برای محکوم کردن معامله قرن و توطئه آمریکایی_ صهیونیستی و الحاق بخشی از کرانه غربی.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان بیان کرد: مقاومت مردم فلسطین ادامه دارد و مسأله اصلی رژیم صهیونیستی این مقاومت است. کسی نمی‌تواند منکر این مقاومت شود و آن را از بین ببرد. اکنون مقاومت فلسطین با مقاومت منطقه و مقاومت مردم یمن، لبنان، سوریه و عراق گره پیوند خورده است و جبهه مقاومت یکپارچه و قدرتمند شده و می‌تواند منافع آمریکا و صهیونیست‌ها در منطقه را تهدید کند. بنابراین ما هیچ نگرانی از آرمان قدس و برگزاری روز جهانی قدس به هر شکلی که ممکن باشد نداریم. ان شاءالله روز قدس به بهترین وجه برگزار خواهد شد و ما آثارش را خواهیم دید.

 

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان فلسطین شمالی، شماره 309

کدپستی: ۱۴۱۶۹۳۳۷۹۵
(+9821) 66468271 - 5