کد خبر:14925   تاریخ انتشار: یـک شنبه ، 27 مهر سال 1399 ساعت 13:16:0

ایران اسلامی پنجه در پنجه قدرت‌های بزرگ جهان دارد/ باید به کمک کسانی بشتابیم که در وسط گود و کارزار اقتصادی و سیاسی، هستند/ نیازمند هم‌افزایی، همدلی و همکاری هستیم/ به حکمت الهی رهبر عزیزمان اقتدا کنیم

آنچه در ذیل آمده است یادداشت دکتر سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با موضوع همدلی در کشور است که وی در این یادداشت تاکید کرده است ایران اسلامی به‌عنوان یک ابر قدرت جهانی پنجه در پنجه قدرت‌های بزرگ جهان با محوریت آمریکا دارد و امروز نیازمند حرکت همدلانه با محوریت رهبری حکیم و تلاش و تدبیر قوه مجریه و همت و اندیشه‌ورزی مجلس شورای اسلامی و توان و حکمت قوه قضائیه هستیم.


به نام خدا

وَقُل لِّعِبَادِى یَقُولُواْ الَّتِى هِىَ أَحْسَنُ إِنَّ الشَّیْطَنَ یَنزَغُ بَیْنَهُمْ إِنَّ الشَّیْطَنَ کَانَ لِلْإِنسَنِ عَدُوّاً مُّبِیناً
و به بندگانم بگو: سخنى گویند که نیکوتر است، چرا که شیطان (با سخنان ناموزون) میان آنان فتنه و فساد مىکند. همانا شیطان همواره براى انسان، دشمنى آشکار بوده است. (اسراء 53)

در شرایط اقتصادی سخت و سخت‌تر شدن فشارها بر مردم، به‌جای کاهش مشکلات، اشتغال به عمق بخشیدن به دشمنی‌های داخلی، بدترین کار است. قیل و قال‌ها جز تولید فضای تنفر و دشمنی حاصل دیگری ندارد. اینکه چرا این آمد و آن نیامد و چرا این رفت و آن نرفت، گره‌ای از کارهای ما باز نمی‌کند. در چنین شرایطی هر کس به حسب توان و تدبیر و اندیشه‌ورزی خود باید گشایشی ایجاد کند و از هر نوع عملی که منجر به تاریکی فضا و عمیق شدن زخم‌های اجتماعی می‌شود؛ پرهیز کند.
واقعیت این است که آنچه دشمن را خوشحال می‌کند، عمل شیطانی است. فتنه‌های شیطانی برای تعمیق اختلافات، بسیار متنوع و رنگارنگ است. از تحریف حقایق تا هیچ‌سازی از عمل صالح دیگران و تا مقایسه‌هایی از جنس قیاس‌ها و مغالطه‌های شیطانی، محصول تولید جبهه دشمن برای عمیق کردن اختلافات داخلی است. با هیچ‌سازی از همدیگر، نا امیدی مردم را افزایش می‌دهیم و آتش خشم را برافروخته‌تر می‌کنیم. در همه حال نگاه و نقد ما به نیرنگ‌های دشمنان انقلاب باید باشد که همواره حکیم انقلاب متذکر آن بوده‌اند و ما را به دشمن شناسی تشویق کرده‌اند.

در چنین شرایطی هر کس به حسب توان و تدبیر و اندیشه‌ورزی خود باید گشایشی ایجاد کند و از هر نوع عملی که منجر به تاریکی فضا و عمیق شدن زخم‌های اجتماعی می‌شود؛ پرهیز کند.

ما امر شده‌ایم که حتی با مشرکان با سخن نیکو، سخن بگوییم و کلام را با بد زبانی از اعتبار خارج نکنیم. امروز باید به کمک کسانی بشتابیم که در وسط گود و کارزار اقتصادی و سیاسی، پنجه در پنجه دشمن دارند.
بسیاری از پیروزی‌های بزرگ، محصول مقاومت‌های بزرگ بوده است. ایران اسلامی به‌عنوان یک ابر قدرت جهانی پنجه در پنجه قدرت‌های بزرگ جهان با محوریت آمریکا دارد و امروز نیازمند حرکت همدلانه با محوریت رهبری حکیم و تلاش و تدبیر قوه مجریه و همت و اندیشه‌ورزی مجلس شورای اسلامی و توان و حکمت قوه قضائیه هستیم.

در همه حال نگاه و نقد ما به نیرنگ‌های دشمنان انقلاب باید باشد که همواره حکیم انقلاب متذکر آن بوده‌اند و ما را به دشمن شناسی تشویق کرده‌اند.

نه امروز به تنهایی می‌توانیم گام بلندی برداریم و نه فردای روزگار، همچون همیشه نیازمند هم‌افزایی، همدلی و همکاری هستیم تا شاهد آفرینش قدرت بزرگ ایران اسلامی و افزایش ضریب توانائی‌های آن باشیم. در جامعه اسلامی باید تفاوت اساسی بین رقابت‌های سیاسی از جنس انتخابات آمریکا با رقابت‌های سیاسی مبتنی بر سیره و سنت نبوی وجود داشته باشد.

امروز نیازمند حرکت همدلانه با محوریت رهبری حکیم و تلاش و تدبیر قوه مجریه و همت و اندیشه‌ورزی مجلس شورای اسلامی و توان و حکمت قوه قضائیه هستیم.

با خراب شدن یکی، دیگری آباد نمی‌شود. با آباد کردن همه ویرانه‌ها، فضا عطرآگین می‌شود. این قانون هدایت است که خدای متعال به زیباترین وجه و عمیق‌ترین تأثیر، آن را بیان کرده است که کشتن (گمراه کردن) یکی به مثابه کشتن همگان و احیاء (هدایت) یکی به مثابه هدایت همگان است: مِنْ أَجْلِ ذلِكَ كَتَبْنَا عَلَی بَنِي إِسْرَائِيلَ أَنَّهُ مَنْ قَتَلَ نَفْسًا بِغَيْرِ نَفْسٍ أَوْ فَسَادٍ فِي الْأَرْضِ فَكَأَنَّمَا قَتَلَ النَّاسَ جَمِيعًا وَمَنْ أَحْيَاهَا فَكَأَنَّمَا أَحْيَا النَّاسَ جَمِيعًا وَلَقَدْ جَاءَتْهُمْ رُسُلُنَا بِالْبَيِّنَاتِ ثُمَّ إِنَّ كَثِيرًا مِنْهُمْ بَعْد ذلِكَ فِي الْأَرْضِ لَمُسْرِفُونَ: بدین سبب بر بنی اسرائیل حکم نمودیم که هر کس نفسی را بدون حق و یا بی‌آنکه فساد و فتنه‌ای در زمین کرده، بکشد مثل آن باشد که همه مردم را کشته، و هر کس نفسی را حیات بخشد، مثل آن است که همه مردم را حیات بخشیده. و هر آینه رسولان ما به سوی آنان با معجزات روشن آمدند سپس بسیاری از مردم بعد از آمدن رسولان باز روی زمین بنای فساد و سرکشی را گذاشتند (مائده-32)

ایران اسلامی به‌عنوان یک ابر قدرت جهانی پنجه در پنجه قدرت‌های بزرگ جهان با محوریت آمریکا دارد

بله عزیزان از خواب غفلت بیدار شویم، امروز زمان مچ‌گیری و به رخ کشیدن خطاها نیست. امروز روز تواصوا بالحق و تواصوا بالصبر است. امروز روز همدلی، همیاری و همکاری است.
اقتدا کنیم به حکمت الهی رهبری عزیزمان و اقتدا کنیم به مصداق پاکان روزگارمان. سردار حکیم و الهی سردار سلیمانی و با سلیمانی شدن، سلیمانی شدن ایران عزیز را خلق کنیم. اقتضاء بزرگی، بلند نظری است و اقتضاء موفقیت، نگاه الهی پیدا کردن است.

با تخریب هیچ خرابه‌ای آباد نمی‌شود و هیچ آبادی، آباد نمی‌ماند.