کد خبر:14471   تاریخ انتشار: شــنـبـه ، 15 شهریور سال 1399 ساعت 13:32:0

زنگ مدرسه در تلویزیون به صدا در آمد

با حضور رئیس سازمان صدا و سیما و وزیر آموزش و پرورش مدرسه تلویزیونی ایران به طور رسمی آغاز به کار کرد.


با حضور دکتر علی عسکری و دکتر حاجی میرزایی  و جمعی از معلمان پیشکسوت مدرسه تلویزیونی ایران فعالیت رسمی خود را آغاز کرد.
پخش برنامه های مدرسه تلویزیونی ایران پنجشنبه شروع شد و امروز به طور رسمی کلید خورد. برنامه های این مدرسه از  شبکه‌های آموزش، چهار و قران پخش می شود.
وزیر آموزش و پرورش در مراسم آغاز به کار مدرسه تلویزیونی ایران، گفت: هم اکنون تلویزیون همه خانه‌ها را به محیطی برای توسعه یادگیری دانش آموزان تبدیل کرده و این اتفاق بسیار مهم و مبارکی است.
آقای محسن حاجی میرزایی در مراسم افتتاح مدرسه تلویزیونی ایرانی که با حضور دکتر علی عسکری رئیس سازمان صدا وسیما برگزار شد، افزود: من وقتی ایده مدرسه تلویزیونی را مشاهده کردم نخستین موردی که به ذهنم رسید فرمایش امام خمینی (ره) بود که فرمودند: "ایران را سراسر مدرسه کنید".
وی اضافه کرد: یکی از وجوه تحقق این شعار از طریق مدرسه تلویزیونی ایران موثر شد و هم اکنون تلویزیون همه خانه‌ها را به محیطی برای توسعه یادگیری دانش آموزان تبدیل کرده و این اتفاق بسیار مهم و مبارکی است.
وزیر آموزش و پرروش گفت: سرعت واکنش کشور‌ها به پدیده‌های غیرمنتظره‌ای که با آن روبرو می‌شوند فوق العاده اهمیت دارد و صدا وسیما ما نشان داد که کمتر از یک هفته پس از تعطیلی مدارس با تمام انرژی و توان به میدان آمد و نیازی جدی و اساسی یعنی توسعه آموزش و استمرار آموزش و پیشگیری از تعطیلی جریانات آموزشی را دنبال کرد و این فوق العاده قابل تقدیر و ارزنده است.
وی تاکید کرد: من وقتی این نیمکت‌ها را دیدم یاد نیمکت‌های مدرسه خودمان که کوچک و حکاکی شده بود افتادم و نسل امروز از امکانات و ظرفیت‌های بسیار بالایی برای فراگیری آموزش درمقایسه با دوره‌ای که ما تحصیل کرده بودیم دارد.