کد خبر: 5268| تاریخ انتشار: جـمـعــه ، ۸ شهریور سال ۱۳۹۸ | ساعت ۱۰:۱۰:۰ | تعداد بازدید: ۵۲۲۵

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با تاکید بر اینکه استان بوشهر ظرفیت بالایی در حوزه زیست فناوری دارد گفت: با تمام توان از جوانان خلاق و فناور حمایت می‌کنیم.
دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در پنجمین روز از هفته دولت در جلسه اقتصاد دانش بنیان بوشهر که با حضور استاندار، مقامات عالی استان و مسوولان  شرکت های دانش بنیان و نخبگان برگزار  شد ، شرکت کرد.
معاون علمی و فناوری رئیس‌‌ جمهوری در این نشست ایران را قدرت نخست منطقه در عرصه بیوتکنولوژی دانست و گفت:استان بوشهر ظرفیت‌های خوبی در همه زمینه‌ها دارد و حرکت این استان در حوزه شرکت‌های دانش بنیان بسیار خوب و شتابنده بوده است.
اتفاقی که خارج از استان رقم بخورد ارزش ندارد
ستاری درادامه بار دیگر بربومی سازی تاکید کرد  و گفت: اتفاقی که خارج از بوم استان رقم بخورد ارزشی ندارد و باید این علم و فناوری در بدنه استان رسوخ پیدا کند.
رییس بنیاد ملی نخبگان گفت: اکنون یکی از نیاز های اصلی کشور صنعت و تولید علم و فناوری است، نه کارخانه. ایجاد کارخانه با دانش خارجی تنبلی را در بدنه اقتصاد کشور ایجاد می کندصنعت به اکو سیستمی می‌گویند که در آن خلق صورت گیرد در غیر این صورت صنعت محسوب نمی شود.
معاون علمی و فناوری  رئیس جمهوری درباره پیشرفت های کشورمان در حوزه بیوتکنولوژی گفت:ایران قدرت نخست منطقه در عرصه  بیوتکنولوژی است و رشد قابل توجهی یافته به گونه‌ای که ۹۷ درصد داروی کشور در داخل تولید می‌شود که  این بی‌نظیر است.
ستاری با اشاره به وضعیت استان بوشهر در حوزه علم و فناوری بیان کرد: استان بوشهر ظرفیت‌های گسترده‌ای در همه زمینه‌ها دارد، در جنوب استان ظرفیت‌های بسیار مناسبی موجود است که با راه اندازی شرکت‌های دانش بنیان در این منطقه می‌توانیم صنعت را در آن‌ها به خود کفایی برسانیم.
کاهش گرفتاری های اداری ، پیشرفت اکو سیستم را رقم می زند
رییس بنیادملی نخبگان در ادامه یکی از مشکلات اکوسیستم را گرفتاری های اداری عنوان کرد و گفت:شرکت‌های دانش بنیان برای پیشرفت به یک اکوسیستم نیاز دارند و یکی از ملزومات این اکوسیستم کاهش گرفتاری‌هایی است که در نظام اداری وجود دارد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری تاکید کرد: بهترین اکوسیستم دانش بنیان منطقه در کشور ما وجود دارد و این گونه که آمار‌ها نشان می‌دهد، جزء ۵۰ کشور برتر در حوزه توسعه علم وفناوری هستیم و فکر می‌کنم رتبه ۴۱ یا ۴۳ را داریم البته در برخی از شاخص‌ها جزو رتبه‌های برتر هستیم.
ستاری در پایان استان بوشهر را جزو پنج استان برتر در حوزه علم فناوری دانست و افزود: برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان صندوقی در استان ایجاد خواهد شد.
 
دانش فروشی اقتدار نظام را به همراه دارد
در این سفر استانی معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و نماینده ولی فقیه در استان بوشهر بایکدیگر دیدار کردند.
آیت الله بوشهری در این دیدار ضمن گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره  شهدا گفت:اقدام و فعالیت های مثبت و‌تاریخ ساز  شهیدان رجایی و باهنر  به یادگار خواهند ماند.
نماینده ولی فقیه در بوشهر در باره اقتصاد دانش بنیان و تاثیر آن در اقتصاد گفت:این حرکت ملی که براساس دانش صورت گرفته است ودانش فروشی محصولات دانش بنیان رادر بر می گیرداقتدار در تمام عرصه ها برای نظام است.
امام جمعه بوشهر در ادامه درباره حمایت های رهبر انقلاب در این زمینه را یاد آور شد و گفت:توسعه علوم انسانی و‌ علوم تجربی  پایه حرکت به سمت خودکفایی ،به سمت دانش و  محصولات دانش بنیان است و در این مورد مقام معظم رهبری عنایت ویژه ای داشته اند.
وی در پایان گفت: معتقدم که جوانان بوشهری باید از طریق فعالیت در حوزه کسب و کار دانش بنیان بویژه در حوزه دیجیتال و فناوری اطلاعات ارتزاق کنند.
افتتاح پایش تصویری استان بوشهر 
در سفر استانی معاون علمی و فناوری رییس جمهوری  به بوشهر  پایش تصویری  استان که با اتکا بر توانمندی  نیروهای متخصص  با هدف کنترل  ترافیک  ایجاد شده است آغاز به کار کرد. 
در پایش تصویری ۱۹ ایستگاه دکل  در خیابان اصلی شهرستان بوشهر نصب شده است و با استفاده از بالاترین استانداردهای روز دنیا  و قابلیت اتصال  به سیستم هوشمند شهری  نقش مهمی  در راستای کنترل ترافیک دارد.
منبع: مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری 

لطفا کد زیر را وارد نمایید

اخبار مرتبط

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان طالقانی، شماره 436

کدپستی: 1591814313
(+9821) 66976601 - 7