کد خبر: 5200| تاریخ انتشار: یـک شنبه ، ۳ شهریور سال ۱۳۹۸ | ساعت ۱۰:۲۸:۰ | تعداد بازدید: ۱۵۷

آیت الله اعرافی گفت: امنیت خلیج‌فارس به ایران و دولت‌های منطقه برمی‌گردد.
وی با بیان این مطلب در خطبه‌های نماز جمعه میبد افزود: امروز قدرت دریایی نیرومند ایران و خط اصیل و قوی مقاومت امنیت خلیج‌فارس را تأمین می‌کند.
خطیب جمعه میبد خاطرنشان کرد: شما آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها 200، 300 سال از هزاران کیلومتر دورتر آمدید و آب‌های متعلق به مردم منطقه را تحت تصرف خود درآوردید.
وی گفت: دوران دزدی و غارتگری و تجاوزگری به حقوق ملت‌های منطقه، امریکا و انگلیس به سر آمده است و به فضل خدا در این طرحشان هم شکست خواهند خورد و این طرح قدرتمند انقلاب اسلامی، دزدان دریایی را از آب‌های خود دور و بی‌خاصیت خواهد کرد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به مقوله کشمیر هم گفت: فشاری که امروز در کشمیر است با عدالت انسانی و قوانین بین‌المللی سازگار نیست.
آیت‌الله اعرافی افزود: بدون هیچ ملاحظه‌ای یک اصل قانون اساسی و خودمختاری ایالت کشمیر لغو شده است و باید این اقدام اصلاح شود.
مدیر حوزه‌های علمیه کشور، توجیه دولت هند و قساوت دولتمردان نیجریه نسبت به معالجه شیخ زکزاکی را هم تأسف‌بار خواند و افزود: بی‌توجهی به شیخ مجاهدی که دلش برای کشورش می‌سوزد از سوی دولت هند و نیجریه امر ناپسندی بود.
بدعمل کردن مسئولان در نظام اسلامی خیانت به آرمان‌های انقلاب است
خطیب جمعه میبد با گرامی داشت یاد شهیدان سرافراز شهیدان رجایی و باهنر و شهدای کارمند و آغاز هفته دولت گفت: انتظاری که از دولت‌مردان و مسئولان و همه‌کسانی که بار امانتی بر دوششان گذاشته‌شده است این است که راه این شهیدان را طی کنند.
وی بابیان اینکه در نظام اسلامی کسی شایستگی مسئولیت به‌ویژه در سطوح بالا را دارد که آماده جان‌فشانی درراه خدا و خدمت به ملت باشد، تصریح کرد: تراز یک مسئول در اسلام جایی است که نگاهشان به خدمت به مردم و آرمان‌های اسلام و انقلاب باشد و در این مسیر آماده تقدیم جان و بذل نفس نفیس باشند.
آیت‌الله اعرافی بدعمل کردن مسئولان در نظام اسلامی را خیانت به آرمان‌های بزرگ اسلام و انقلاب خواند و گفت: نظامی که با خون شهیدان و ایثار چهل‌ساله این ملت غیور شجاع و مجاهد به‌دست‌آمده است؛ در این شرایط، لاابالی‌گری درآوردن، خیانت کردن، بی‌توجهی به مسئولیت‌ها بسیار مورد مواخذه خدا قرار خواهد گرفت چراکه ما در برابر یک ملتی با این ترازبالا با این جهاد و مجاهدت عظیم هستیم.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: ملتی که چهل سال در قدس و انتخابات و صحنه‌های گوناگون دفاع مقدس، عرصه‌های تحریم و زجر و مشکلات جان‌فشانی کردند پاسخشان خدمت خالصانه و بی‌منت است.
آیت‌الله اعرافی تصریح کرد: وای به حال دولتمرد و مسئولی که قدر این نعمت را نداند و به وظایف خود در خدمت به مردم عمل نکند.
امام‌جمعه میبد گفت: در هفته دولت هم باید یاد بکنیم از شهیدان بزرگ و فداکار و ایثارگر و دولت‌مردان شهید و جانباز و ایثارگر، هم باید مذمت کنیم دست‌های آلوده‌ای که از مسئولیت سوءاستفاده کردند و می‌کنند و هم خدمت‌هایی که انجام‌شده را بستاییم.
وی بابیان اینکه راه خدمت به ملت در این شرایط این است که ملت را باور کنیم و مستضعفان را بپذیریم، افزود: اصل اینکه ما می‌توانیم گره‌ها را بازکنیم را باید بپذیریم و زمینه فعالیت را برای جوانان و ملت عزیز فراهم کنیم.
خطیب جمعه میبد با اشاره به اینکه خیلی‌ها از سایه سنگین تحریم وحشت داشتند گفت: امروز این ابرهای سیاه و سنگین تحریم‌ها و عربده گویی ها کنار رفته است و ملت انقلابی ایران در برابر این سایه سنگین تحریم تسلیم نشده‌اند.
وی تولید را فقط از راه ارزش‌گذاری به مردم و باز کردن دست مردم و ریل‌گذاری صحیح مسئولین بیان کرد و اظهار داشت: ریل بگذارند و قیدوبندها را باز کنند و دست و پای سرمایه‌گذاران و مردم و جوانان را باز کنند، تولید افزایش پیدا می‌کند.
خطیب جمعه میبد بابیان اینکه در حوزه فرهنگ هم همین‌طور است افزود: دو کار مهم تولید اصلاح و ارتقاء فرهنگ شدنی است.
تحریم داروهای بیماران لاعلاج ننگی بر پیشانی آمریکایی‌هاست
آیت‌الله اعرافی با تبریک روز پزشک و داروسازی و قدردانی از فعالان و خادمان حوزه بهداشت و درمان، اقدامات این حوزه را مهم خواند و گفت: تحریم داروهای بیماران لاعلاج از سوی امریکا، ننگ دیگری بر پیشانی دولتمردان امریکاست.
مدیر حوزه‌های علمیه کشور بابیان اینکه شما حریف نیروی مقتدر ایران نمی‌شوید افزود: تحریم داروهای بیماران لاعلاج، بی‌رحمی و درماندگی امروز آمریکایی‌ها و دولت‌های استکباری را نشان می‌دهد.
زنگ خطر آمار جمعیتی به صدا درآمده است
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اصلاح مقوله جمعیت را یکی از مأموریت‌های حوزه بهداشت و سلامت خواند و گفت: آمارهای 6 ماه نخست سال 98 زنگ خطر آمار جمعیتی را به صدا درآورده است و ما علاوه بر اینکه نه‌تنها از یک ممیز شش‌دهم بالا نرفتیم بلکه رو به کاهش هم هستیم.
امام‌جمعه میبد با اشاره به قانون تشدید باروری در شورای انقلاب شش سال قبل گفت: هنوز بعد از 6 سال این قانون در مجلس که کمک به افزایش باروری و جمعیت است بلاتکلیف مانده است.
عزاداری‌ها در محرم در تزار انقلاب اسلامی باشد
آیت‌الله اعرافی با اشاره به در پیش بودن محرم هم از هیئت‌های عزادار، مداحان و نوحه‌خوانان، روحانیون، ائمه جماعات و اهل منبر تشکر کرد و تأکید کرد: مثل سال‌های قبل عزاداری در دستگاه سالار شهیدان در شهرستان باید صحیح درست و در تراز انقلاب اسلامی برگزار شود.
وی بر مدیریت هزینه عزاداری‌ها و جلوگیری از ریخت‌وپاش و اسراف‌کارانه و توجه به اطعام فقرا و نیازمندان تأکید کرد و گفت: هیئت‌ها و دست‌اندرکاران مجالس حسینی باید در عزاداری‌ها در کنار شور معرفتی، جریان معرفت ساز راه بیندازند و برای اسلام انسان‌های بزرگ و سرباز تربیت کنند.
عضو فقهای شورای نگهبان با تبریک و خیرمقدم به حجاج که از زیارت‌خانه خدا بازگشت گفت: این سفر نورانی و آسمانی نوری به شما می‌دهد که این نور تا به گناه آلوده نشوید با شما هست و باید تلاش کنید این میراث خانه خدا و نور معنوی را باتقوای خود صیانت کنید.
منبع: خبرگزاری حوزه

 

اخبار مرتبط

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان فلسطین شمالی، شماره 309

(+9821) 66468271 - 5