کد خبر: 22543| تاریخ انتشار: چهارشنبه ، ۱۷ خرداد سال ۱۴۰۲ | ساعت ۷:۴۹:۰ | تعداد بازدید: ۱۹۸

حجت الاسلام و المسلمین قمی گفت: ظرفیت تبلیغی هیئت‌ها و مساجد می‌تواند در چرخه ترویج کتاب مورد استفاده قرار گیرد.
حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در جمع مؤسسات انتشاراتی این سازمان گفت: باید از ظرفیت تبلیغی هیئت‌ها و مساجد در چرخه ترویج کتاب استفاده کنیم.
حجت‌الاسلام والمسلمین قمی ضمن قدردانی از تلاش مؤسسات انتشاراتی سازمان تبلیغات در نمایشگاه کتاب، افزایش فروش در بخش کودک و نوجوان در میان این مؤسسات در نمایشگاه کتاب امسال را اتفاقی مبارک دانست و بیان کرد: حوزه کتاب کودک و نوجوان جزو وظایف ماست که در این بخش دچار ضعف‌هایی هستیم و باید نسبت به آن اهتمام مضاعفی داشته باشیم و جبران مافات کنیم.
وی تألیف و توزیع حوزه کتاب را نسبت به نیاز جامعه و مطالبه رهبر معظم انقلاب اسلامی از این عرصه فرهنگی با فاصله زیاد توصیف کرد و گفت: در حوزه جهاد تبیین با فرمایشات رهبر انقلاب، حکایت ایجاد تکان در حوض نیست، بلکه توقع متلاطم کردن اقیانوس است. جهاد تبیین، حجاب و خانواده، سهم و شأن معتنابهی در سبد تألیف کتب دارند که باید گام‌های بلندتری در این مسیر برداریم. البته به مدد تلاش‌های شما موفقیت‌هایی حاصل شده، اما به این میزان نباید بسنده کرد و باید به فکر پیشرفت در این حوزه باشیم.
حجت‌الاسلام والمسلمین قمی در ادامه به اهمیت عرصه کودکان و نوجوانان و حوزه بانوان اشاره کرد و گفت: ما با قلم و تألیفاتمان می‌توانیم به افزایش «امید» و «امیدآفرینی» در کشور کمک کنیم، همانطور که می‌شود در بحث «خانواده» نیز به ملزومات آن مانند حجاب و فرزندآوری ورود کرد و نقش اساسی خانواده در جامعه را به رشته تحریر درآورد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی به ظرفیت بالقوه مساجد، هیئت‌ها و مجالس قرآنی در تبلیغ کتاب اشاره کرد و ادامه داد: اینکه همچنان مساجد یا محافل قرآنی ما با کتاب پیوند نخورده، دردناک است. ما بیش از این می‌توانیم از ظرفیت تبلیغی هیئت‌ها، مساجد و حسینیه‌ها در چرخه ترویج کتاب استفاده کنیم. کاش همانطور که برخی از هیئت‌ها فضای بازی برای کودکان در نظر گرفته‌اند، بخشی هم برای کتابخوانی کودکان تعبیه کنند تا شاهد پیوند بیشتر کتاب با مساجد و هیئت‌ها برای کودکان و نوجوانان باشیم.
وی بیان کرد: یکی از آرزو‌ها و توفیق‌هایی که دوست دارم به آن دست پیدا کنیم این است که تفاوتی در زیست‌بوم فرهنگی کشور رقم بخورد و بین جامعه و نهاد‌های تبلیغی فرهنگی و کتاب پیوند واقعی برقرار شود.
در پایان این نشست از زحمات مؤسسات انتشاراتی خانواده سازمان تبلیغات اسلامی تقدیر به‌عمل آمد.

لطفا کد زیر را وارد نمایید

اخبار مرتبط

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان طالقانی، شماره 436

کدپستی: 1591814313
(+9821) 66976601 - 7