کد خبر: 19723| تاریخ انتشار: دوشـنـبه ، ۲۵ بهمن سال ۱۴۰۰ | ساعت ۱۱:۳۴:۰ | تعداد بازدید: ۵۶۶

دکتر اسماعیلی در نشست با مدیران قرآن و عترت و اساتید قرآنی گفت: ما شبکه گسترده‌ای در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داریم که می‌توانند در حوزه قرآن و عترت فعالیت کنند و باید مسیر فعالیت‌های قرآنی را با قدرت ادامه بدهیم.
دکتر محمدمهدی اسماعیلی- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی - امروز دوشنبه(۲۵ بهمن‌ماه) در دیدار با مدیران قرآن و عترت و اساتید قرآنی که در معاونت قرآنی برگزار شد با اشاره به حضور معاون جدید قرآن و عترت گفت: امیدوارم علیرضا معاف با ایده‌های همیشه نو و حمایت جامعه قرآنی که خود یک سرمایه اجتماعی است بتواند به فضای جامعه قرآنی کمک کند. مجموعه مدیران کل این معاونت را نیز از گذشته می‌شناسم و افراد موفقی هستند.

وی ادامه داد: در حکمی معاون قرآن و عترت وظایف این معاونت را تفصیلی بیان کردم و هر یک از معاونان موظف هستند که در مورد هر بندی از احکام خود بعد از هر دوره سه ماه گزارش مفصلی ارائه کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب ما خود شخصیتی قرآنی است و در ماه مبارک رمضان با قاریان و حافظان جلسات زیادی را دارند و از منظر ایشان در حوزه قرآن خیلی کار داریم. رئیس جمهور نیز عمر خود را در راه قرآن و اهل‌بیت(ع) گذرانده و از این رو در دولت ایشان توقع می‌رود که کار ویژه‌ای برای قرآن و عترت رقم‌ بخورد.

اسماعیلی یادآور شد: بایستی وضعیت ساختاری و بودجه‌ای معاونت قرآن و عترت را اصلاح کنیم، تلاش براین است که توقعات قرآنی در حوزه‌های مختلف محقق شود و بنده از این اتفاق حمایت خواهم کرد.

به گفته وی قرآن و عترت در دل تمام مسلمین بوده و هست و هراندازه تاریخ اسلام جلو آمده است وحدت بین این دوحوزه بیشتر شده  و خوشبختانه امروز قرآن و عترت عامل وحدت مسلمین است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: ما باید با سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، حوزه‌ها و... ارتباط داشته باشیم. شبکه گسترده‌ای در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داریم که می‌توانند در حوزه‌های قرآن و عترت فعالیت کنند و باید مسیر فعالیت‌های قرآنی را با قدرت ادامه بدهیم.
در این نشست در ابتدا علیرضا معاف معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گزارشی از روند اقدامات کوتاه مدیریتی خود ارائه و سپس هر یک از مدیران این مجموعه و همچنین اساتید قرآنی نقطه نظرات خود در جهت ارتقا وضعیت این معاونت را بیان کردند.

لطفا کد زیر را وارد نمایید

اخبار مرتبط

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان طالقانی، شماره 436

کدپستی: 1591814313
(+9821) 66976601 - 7