کد خبر: 19165| تاریخ انتشار: پنـج شنبه ، ۲۵ آذر سال ۱۴۰۰ | ساعت ۹:۳۵:۰ | تعداد بازدید: ۳۳۳

رئیس شورای حوزه علمیه استان تهران در پاسخ به سخنان نسنجیده امام جمعه اهل سنت آزاد شه، گفت: هتک حرمت اهل بیت(ع) هتک حرمت پیامبر(ص) و مقدسات همه مسلمانان است در کنار حفظ وحدت تدابیر لازم برای آنکه این وقایع تلخ تکرار نشود باید صورت بپذیرد
استاد علی اکبر رشاد، پیش از آغاز درس خارج فقه خود با اشاره به سخنان سخیف و نسنجیده اخیر در خطبه‌های نماز جمعه آزادشهر توسط مولوی گرگیج، اظهار داشت: یک شیخ جاهل یا مغرض و شاید سر سپرده با کمال وقاحت به ساحت قدسی حضرات اهل بیت و ائمه معصومین هتاکی کرد و این هتاکی دل صدها میلیون مسلمان و مومن محب اهل بیت را به درد آورد.
رئیس شورای حوزه علمیه استان تهران ادامه داد: در گذشته نیز او نسبت به اساس انقلاب، نظام و مسئولان تعرض‌های وقیحانه و بی شرمانه ای از تریبون نماز جمعه شهر آزادشهر داشته و مماشات نظام و متولیان در قبال این هتاکی‌ها و سخنان وقیحانه نسبت به انقلاب و مسئولان سبب جریح تر شدن او شد، تا اینکه امروز نسبت به حضرات ائمه اهل بیت(ع) به هتاکی و توهین حاد و غیر قابل تحمل دست زد.
وی اظهار کرد: گرچه ظاهراً عذرخواهی کرده است اما این سخنان حکایت از درون چرکین این انسان جاهل می‌کند که با این وقاحت و صراحت در کشور اهل بیت(ع) به اهل بیت پیامبر(ع) اهانت می کند. آیا غرض او کسب شهرت و موقعیت بین گروهی و جمعیتی از مخالفان نظام در داخل و بیرون مرزها است؟ کسب موقعیت در میان مخالفان اهل بیت است؟ آیا انجام ماموریتی است که از بیرون مرزها به او ارائه می‌شود؟ هر چه هست عمل قابل تحملی نیست و این رفتارها در زمره بخشی از آن نقشه‌ای است که در دامن زدن به نزاع میان فرق و مذاهب و اختلاف میان مسلمانان از سوی بیگانگان طراحی و مدیریت می‌شود.
رئیس شورای حوزه علمیه تهران با بیان اینکه بی شک چنین افرادی در متن نقشه دشمن ایفای نقش می‌کنند، گفت: قهرا و اولاً انتظار می‌رود برای حفظ وحدت و برای تبرئه خویش علمای اهل سنت چه در داخل و چه در خارج از کشور از سخنان این شخص جاهل تبری بجویند. برای اینکه آنان متهم به تأیید نشوند و به مشارکت هتاکی به ساحت مقدس اهل بیت(ع) که یکی از دو ثقلی است که به مثابه میراث نبوی تا قیامت در اختیار بشر و مسلمین قرار گرفته باید خود آنان نیز این عمل را محکوم کنند و پاسخ این شخص جاهل را با استدلال علمی و متقن بدهند.
استاد حوزه ادامه داد: علمای مکتب اهل بیت(ع) با منطق و استدلال هر چند که آن سخن سخنی زشت و سخیف است که مبنای علمی و استدلالی ندارد به تبیین و توضیح این مسأله که انکار خلافت یک خلیفه که نه از سوی پیامبر(ص) نصب شده و نه انتخاب فراگیر امت بوده، بپردازند.
استاد رشاد افزود: از علمای فریقین انتظار می‌رود نسبت به این سخن موضع بگیرند و محکوم کنند تا هم خودشان را تبرئه کنند و هم پاسخ سخیف این فرد جاهل را بدهند با توجه به تداوم هتاکی‌های این انسان جاهل در حوزه‌های مختلف سیاسی و مسایل نظام می‌طلبد. مسئولان ذی ربط نیز این مسأله را مورد بررسی قرار دهند. مبادا این عناصر عوامل رسمی بیگانگان باشند یا اگر رسماً هم عامل بیگانگان نباشند مورد حمایت آنان باشد و جریان‌های برون مرزی و دستگاه‌های جاسوسی بر گرده این حمالان بی سواد سوار شده باشند و لگام این افراد در کف دشمنان باشد این را باید مسئولان بررسی کنند و بر اساس قانون با این عالمان برخورد کنند آن چیزی که مهم است حفظ وحدت مسلمانان است حفظ حریم اهل بیت و رعایت مقدسات فریقین است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: اهل بیت(ع) برای همه مسلمین از همه فرق محترم است و هتک حرمت اهل بیت(ع) هتک حرمت پیامبر(ص) و مقدسات همه مسلمانان است در کنار حفظ وحدت تدابیر لازم برای آنکه این وقایع تلخ تکرار نشود باید صورت بپذیرد. تاسف انگیز است از فضای آزاد و شرایط و محیط موجودی که برای ابراز نظر و آزاد اندیشی و آزاد گویی در کشور وجود دارد افراد جاهلی سوء استفاده می‌کنند و سبب می‌شوند که فضا تحت تاثیر قرار گیرد اگر کسی سخن علمی دارد بیاید و در محیط‌های علمی سخن بگوید. اینکه کسی بیاید و عده‌ای از عوام را در یک شهر کوچک جمع کند و اساس انقلاب و نظام زیر سؤال ببرد و به اساس دین و اهل بیت(ع) اهانت کند هنر نیست.

منبع:خبرگزاری حوزه

لطفا کد زیر را وارد نمایید

اخبار مرتبط

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

اطلاعات تماس

تهران، خیابان طالقانی، شماره 436

کدپستی: 1591814313
(+9821) 66976601 - 7